روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ November 27 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

به دلیل کمبود منابع آبی

کاهش سطح زیرکشت برنج در استان اصفهان

  • کد خبر 17607
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۵/۰۵

کشت برنج در استان در یک دهه اخیر به علت کمبود شدید منابع آبی و توصیه‌های ترویجی کشاورزی به یک پنجم کاهش یافته است.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: با توجه به وضعیت بهتر منابع آبی منطقه در سال‌های گذشته، حدود ۲۰ هزار هکتار از مزارع استان
زیرکشت برنج می‌رفت، اما این رقم اکنون به حدود چهار هزار هکتار می‌رسد.
پیمان فیروز نیا گفت: در حال حاضر با توجه به اینکه کشت برنج سود زیادی دارد برخی کشاورزان ترغیب شده اند در زمین‌های کشاورزی حتی نه‌چندان بزرگ برنج کشت کنند.
وی افزود: بر اساس مصوبه دولت به‌جز استان‌های گیلان و مازندران، کشت این محصول در سایر مناطق ممنوع است و بر این اساس هیچ‌گونه خدماتی همچون کود، بذر، تسهیلات بانکی و سایر نهاده‌ها به برنج‌کاران ارائه نمی‌شود.
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر ابزار قانونی برای توقف فعالیت این کشاورزان وجود ندارد افزود: کشاورزانی که برای این منظور از آب چاه استفاده می‌کنند به شرکت آب منطقه‌ای معرفی می‌شوند تا تعرفه هایشان تغییر کند.
فیروز نیا گفت: مصرف آب درکشت برنج تفاوت زیادی با برخی محصولات دیگر ندارد و برای کشت برنج در هر هکتار حدود ۱۴ تا ۲۰ هزار مترمکعب آب استفاده می‌شود و این درحالیست که در استحصال برخی تولیدات بهاره همچون صیفی‌جات در هر هکتار ۱۲ هزار مترمکعب آب استفاده قرار می‌شود.
در استان اصفهان به دلیل کمبود منابع آبی از ۵۶۴ هزار هکتار اراضی کشاورزی در حدود ۲۰۰ هزار هکتار آن زیرکشت محصولات زراعی و باغی است.
مجموع اراضی باغی استان اصفهان حدود ۸۰ هزار هکتار است و مجموع تولیدات باغی و گلخانه‌ای آن در شرایط عادی حدود ۸۰۰ هزار تن برآورد می‌شود.

منبع: صدا و سیما

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس