روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ June 05 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

هوای اصفهان آلوده است

  • کد خبر 17606
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۵/۰۵

اصفهان- شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز با میانگین ۱۳۹ برای سومین روز پیاپی در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.‌

براساس اعلام سامانه برخط کنترل کیفیت هوا سازمان محیط‌زیست، هوای کلانشهر اصفهان هم اکنون در ایستگاه پایش خیابان‌های احمدآباد با شاخص ۱۳۸، انقلاب و رودکی با شاخص ۱۴۱، باهنر با شاخص ۱۲۶، رهنان با شاخص ۱۱۵، فرشادی با شاخص ۱۲۴، میرزا طاهر با شاخص ۱۰۵ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۲۷ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

همچنین شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان استانداری با میانگین ۱۵۲، پروین با میانگین ۱۵۶، فیض با ۱۵۳، کاوه با ۱۶۱ و بزرگراه خرازی با ۱۷۳ AQI وضعیت زرد و قابل قبول را نشان می‌دهد.

امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۷۷ ناسالم برای عموم شهروندان، شاهین شهر با شاخص ۱۱۴ و در مبارکه با شاخص ۱۳۸ در وضعیت قابل قبول ثبت شده و ایستگاه‌های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

منبع: مهر

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس