روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ January 30 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب‌منطقه‌ای اصفهان:

زاینده‌رود برای باغات غرب جاری شد

  • کد خبر 17535
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۴/۲۶

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب‌منطقه‌ای اصفهان گفت: خروجی سد زاینده‌رود از بامداد امروز بیست‌وششم تیرماه صرفاً برای باغات غرب افزایش یافت. آب رها شده صرفاً برای نوبت چهارم آبیاری باغات غرب به مدت ۹ روز افزایش می‌یابد و در محدوده‌ شهر اصفهان جریان نخواهد یافت.

به نقل از روابط عمومی شرکت آب‌منطقه‌ای اصفهان، محمود چیتیان درخصوص افزایش خروجی از سد زاینده‌رود اظهار کرد: خروجی آب از سد زاینده‌رود براساس مصوبات کارگروه سازگاری با کم‌آبی با حجم محدودی فقط برای حفظ درختان باغات غرب استان افزایش یافت.

وی افزود: ورودی آب به سد زاینده‌رود از ابتدای سال آبی (مهرماه ۱۴۰۰) تا بیست‌وچهارم تیرماه درمجموع ۸۹۰ میلیون مترمکعب بوده است درحالی‌که این سد در مدت مشابه سال گذشته ۶۹۸ میلیون مترمکعب و در بلندمدت (۵۲ ساله) یک میلیارد و ۲۳۹ میلیون مترمکعب ورودی داشت.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب‌منطقه‌ای اصفهان با بیان اینکه ذخیره سد زاینده‌رود امروز به ۳۲۳ میلیون مترمکعب رسید، خاطرنشان کرد: حجم آب ورودی به سد هم‌اکنون ۱۷ مترمکعب بر ثانیه است. آب رها شده صرفاً برای نوبت چهارم آبیاری باغات غرب به مدت ۹ روز افزایش یافته و در محدوده‌ی شهر اصفهان جریان نخواهد یافت.

منبع: ایمنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس