روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ August 12 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست استان اصفهان:

دوستداران حیات وحش ۲توله سیاهگوش را به محیط‌زیست تحویل دادند

  • کد خبر 17366
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۴/۰۴

اصفهان- فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: دوستداران حیات وحش در «داران» ۲ قلاده توله سیاهگوش اوراسیایی را به اداره کل محیط‌زیست تحویل دادند.

سعید یوسف پور اظهار داشت: این دو قلاده توله سیاهگوش اوراسیایی (لینکس) چهارشنبه گذشته در در مناطق طبیعی شهرستان داران به محیط زیست تحویل داده شد.

وی با بیان اینکه خانواده‌ای دوستدار حیات وحش و محیط زیست این دو توله سیاهگوش را تحویل محیط‌زیست دادند، افزود: طبق گفته آنان فردی قصد داشته این دو توله سیاهگوش را تحت عنوان توله گرگ بفروشد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان ادامه داد: از این دو قلاده یکی ماده و دیگری نر است که هنگام تحویل از نظر جسمی شرایط خوبی نداشتند و وزن پایینی داشتند و اکنون تحت درمان قرار گرفته‌اند.

یوسف پور با بیان اینکه متخلف تاکنون شناسایی نشده است، ابراز داشت: پیگیری‌ها برای شناسایی فرد متخلف ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه جمعیت گونه سیاهگوش اوراسیایی در کشورمان شرایط مناسبی ندارد، خاطرنشان کرد: این گونه در ترکیه و آذربایجان پراکنش دارد و در استان اصفهان این دومین بار است که سیاهگوش اوراسیایی مشاهده می‌شود، پیش تر نیز لاشه یک قلاده در فریدونشهر مشاهده شده بود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان با بیان اینکه گونه سیاهگوش (لینکس) در نواحی کوهستانی پراکنش دارد، گفت: این گونه گربه‌سان تاکنون در غرب استان مشاهده شده اما ممکن است در سمیرم نیز وجود داشته باشد، فریدونشهر و مناطق همجوار استان اصفهان با چهارمحال و بختیاری در کوه‌های گ شیدا و پشت کوه موگویی نیز زیستگاه این گونه است.

وی خاطرنشان کرد: از هشت گربه سان موجود در کشور، همه در اصفهان رکورد و ثبت شده است.

منبع: مهر

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس