روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ August 12 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

رئیس کل گمرک ایران:

حمایت از صادرات ذوب‌آهن اصفهان، حمایت از تولید ملی است

  • کد خبر 17363
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۴/۰۴

رئیس کل گمرک ایران گفت: شرکت ذوب‌آهن یک مجموعه پرتلاش و پرتوان در صنعت کشور محسوب می‌شود که با صادرات چشمگیر محصولات خود نقش مهمی در ارزآوری ایفا کرده است.

گمرک اختصاصی ذوب‌آهن اصفهان، نخستین گمرک اختصاصی واحدهای تولیدی کشور محسوب می‌شود که در دهه پنجاه همزمان با تاسیس این شرکت آغاز به کار نمود و هم‌اکنون عمده واردات و صادرات ذوب آهن از این طریق انجام می‌شود.

علیرضا مقدسی در آیین افتتاح ساختمان جدید گمرک اختصاصی ذوب‌آهن اصفهان، اظهار کرد: این شرکت، یک مجموعه پرتلاش و پرتوان در صنعت کشور محسوب می‌شود که با صادرات چشمگیر محصولات خود نقش مهمی در ارزآوری ایفا کرده است.  

وی افزود: گمرک به‌عنوان یک نهاد حاکمیتی وظیفه حمایت کامل از تولید را دارد و باید به گونه‌ای عمل کند که وقفه‌ای در تولید کشور ایجاد نشود، بنابراین از تمام ظرفیت‌های قانونی برای همکاری با صنایع از جمله ذوب آهن اصفهان استفاده می‌کنیم.  

مقدسی اظهار کرد: گمرک در کنار ذوب آهن اصفهان است، چراکه این شرکت را پشتوانه‌ای برای صنعت کشور می‌دانیم و تلاشگران آن نیز در واقع ایثارگرانی هستند که در برابر تحریم‌های اقتصادی جهاد می‌کنند.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان نیز در این مراسم با تقدیر از مسئولین گمرک کشور که حمایت از تولید را در اولویت قرار داده‌اند، گفت: این شرکت از سال گذشته حرکت تازه‌ای را در بخش تامین پایدار مواد اولیه از طریق ورود به معدن‌داری و فراوری مواد اولیه آغاز کرده است. بخشی از تامین مواد اولیه که از طریق واردات تامین می‌‍شود، بستگی بسیاری به همکاری گمرک و مسائل مربوط به مبادی ورودی کشور دارد که در این زمینه تعاملات بسیار خوبی با گمرک برقرار شده تا خدشه‌ای به تولید وارد نشود.  

وی با اشاره به اینکه ذوب آهن اصفهان همکاری خوبی با گمرک در دهه‌های گذشته داشته و قطعاً این همکاری‌ها توسعه می‌یابد، افزود: با توجه به مازاد تولید فولاد و سرانه مصرف فولاد، صادرات اهمیت ویژه‌ای برای واحدهای تولیدکننده فولاد دارد که برخی مسائل آن که به مبادی خروجی مربوط است از طریق همکاری و تعامل با گمرک کشور حل می‌شود.

رخصتی افزود: ذوب آهن اصفهان سال گذشته یک میلیون و صد و پنجاه هزار تن صادرات داشته که این امر امسال نیز با جدیت دنبال می‌شود و البته تعامل با گمرک در دستیابی به این هدف نقش مهمی دارد. لذا در جلسات و دیدارها با مسئولین گمرک کشور، مشکلات موجود در صادرات و راهکارهای آن بررسی می‌شود تا از طریق توسعه صادرات بتوانیم ارزآوری بیشتری داشته باشیم و به اقتصاد کشور نیز کمک شود.  

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: این شرکت تأمین نیازهای داخل را در اولویت قرار داده است و تنها مازاد تولید صادر می‌شود که ارز حاصل از آن نیز صرف واردات مواد اولیه و تجهیزات می‌شود که در عمل برای حفظ تولید بسیار ضروری است.

گفتنی است، ساختمان جدید گمرک اختصاصی ذوب آهن اصفهان با مساحت ۱۸۵ متر با حضور مسئولین گمرک کشور و استان اصفهان و مسئولین این شرکت افتتاح شد که مجهز به فیبر نوری بوده و در تسهیل ارتباطات مربوط به این گمرک که در بین ۵۰ گمرک برتر کشور قرار دارد، بسیار مؤثر است.

منبع: ایسنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس