روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ September 30 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

آتشپاد مطلبی:

اصفهان در ایمنی سایت‌های بازی پیشرو است

  • کد خبر 17361
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۴/۰۴

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: اصفهان یک استان‌ پیشرو در کشور در زمینه ایمن‌سازی مجموعه‌ها و سایت‌های بازی است.

آتشپاد دوم ابراهیم مطلبی با اشاره با ایمنی وسایل و محل بازی کودکان، اظهار کرد: آتش‌نشانی متولی ایمنی شهر، مبلمان شهری و فضای بازی شهری است و تمام موارد ایمنی این مجموعه‌ها مربوط به سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری است، در این راستا سازمان آتش‌نشانی از سال ۹۰ با توجه به استانداردهای موجود نسبت به انجام مکاتبات مستقیم با اداره استاندارد ملی کشور اقدام کرد تا به عنوان یک بازوی عملیاتی و اجرایی اقدام به ایمن‌سازی فضای بازی کودکان کند.

وی افزود: سال ۹۰ از سازمان تأیید صلاحیت ملی ایران و سازمان ملی استاندارد گواهینامه و مجوز "بازرسی تجهیزات بازی حین بهره‌برداری و نصب" دریافت شد که با توجه به آن وسایل و تجهیزاتی که در سایت بازی است را به شکل استاندارد بازدید و اگر موارد و مشکلاتی وجود دارد در قالب انطباق نداشتن به اداره استاندارد ارائه شود و شهرداری جهت رفع آن اقدامات لازم را انجام دهد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: اگر شاهد استانداردسازی و انطباق موارد ذکر شده بودیم گواهی استاندارد و تاییدیه زمین بازی و سایت بازی به مالکان تعلق می‌گیرد.

وی با بیان اینکه اصفهان در ایمن‌سازی سایت‌های بازی پیشرو است، گفت: زمین‌های بازی که اکنون در شهر وجود دارد نسبت به ۱۵ سال پیش از نظر ایمنی، تجهیزات، کف‌پوش‌ها و تمام موارد ایمنی ارتقا یافته و میزان حوادث به حداقل حالت ممکن رسیده است.

آتشپاد مطلبی ادامه داد: ورودی زمین‌های بازی یک تابلوی هشداردهنده است و تمام مشخصات وسایل بازی از جمله سن استفاده‌کنندگان، تعداد ظرفیت استفاده وسیله بازی و مواردی که دچار اشکال باشد، در آن تابلو درج شده و شماره تماس جهت رفع اشکال به طور کامل نوشته شده است و تابلوی راهنمایی نیز در ورودی پارک بازی نصب شده است؛ والدین باید دقت کنند آیا آن بازی متناسب با سن، جثه کودک، قد و وزن کودک است یا خیر.

وی تاکید کرد: تنها سازمان آتش‌نشانی کشور که با اداره استاندارد جهت تأیید سایت‌های بازی همکار است، سازمان آتش‌نشانی اصفهان است.

منبع: ایمنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس