روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۰۶ تير ۱۴۰۱ June 27 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

جانشین فرمانده انتظامی اصفهان:

مردم هرگونه موارد مشکوک درخصوص احتکار کالا در اصفهان را به پلیس گزارش دهند

  • کد خبر 17336
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۳/۳۱

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان از مردم استان خواست تا هرگونه موارد مشکوک درخصوص احتکار کالاهای اساسی شامل اجناس و مواد خوراکی را به پلیس گزارش دهند.

سردار محمدرضا هاشمی فر روز سه‌شنبه افزود: از زمان مردمی شدن یارانه‌ها تاکنون موارد بسیاری مبنی بر دپو کالاهای اساسی توسط افراد سودجو و فرصت طلب در استان گزارش، کشف و پیگیری شده است.

وی با اشاره به اینکه این افراد سودجو با سوءاستفاده از شرایط جامعه به این اقدام مجرمانه می‌پردازند گفت: پلیس استان در هر ساعت از شبانه روز آمادگی برخورد با این افراد را دارد ولی رسیدگی فوری و گسترده به این مهم نیازمند همکاری و همراهی مردم در گزارش‌های اعلامی به پلیس است.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: از زمانی جراحی اقتصادی دولت برای توزیع عادلانه یارانه ها، عده ای افراد سودجو با احتکار کالاهای اساسی و گرانفروشی خودسرانه کالاها باعث بوجود آمدن مشکلاتی برای مردم شدند.

وی اظهار داشت: این کالاها بدون اسناد و مدارک معتبر و بدون ثبت در سامانه جامع انبارها در منازل و یا انبارهای خصوصی بصورت غیرقانونی انبار شده است.

وی به کشف چهار تُن آرد احتکار شده در شهرستان فلاورجان، ۹ تُن برنج ایرانی در خمینی شهر،۳۹تُن روغن خوراکی در اصفهان و کاشان و ۶۰ تُن گندم  در فلاورجان در خرداد سالجاری در استان اشاره کرد.

سردار هاشمی‌فر افزود: پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان با اشرافیت و هوشمندی بالای خود به برنامه‌های مقابله‌ای خود با محتکران کالاهای اساسی با جدیت و فوریت بیش از پیش می‌پردازد.

وی یادآور شد: تمامی متهمان دستگیر شده به همراه پرونده کشف کالاهای احتکاری برای انجام اقدامات قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان در ادامه از مردم خواست تا گزارش موثق خود در حوزه احتکار و قاچاق کالا از سوی ناامن کنندگان شرایط اقتصادی جامعه را  از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اعلام کنند تا در سریع‌ترین زمان نسبت به شناسایی و دستگیری متخلفان اقدام شود.


منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس