روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ August 12 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

تصویب طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در شورای شهر اصفهان

  • کد خبر 17325
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۳/۲۹

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت با توجه به تاکیدات حوزه خانواده در دستور کار قرار گرفت.

علی صالحی در گفت‌وگوی خبری پس از چهل و ششمین جلسه علنی شورای سلامی شهر گفت: در جلسه امروز دو لایحه پیرامون آزادسازی در رینگ چهارم ترافیکی مورد بررسی قرار گرفت. یکی از لوایح، تکمیل لایحه قبلی در خصوص پرداخت مبلغی در این زمینه بود که با مخالفت اعضای شورای شهر همراه شد و به تصویب نرسید.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان می گوید: در این حوزه لایحه دیگری نیز مورد بررسی قرار گرفت که شورا براساس آن با آزادسازی زمینی با مساحت بیش از ۲ هزار متر موافقت کرد. لایحه نرخ پیشنهادی ماهیانه اجاره بها و خدمات محوطه میدان مرکزی میوه و تره بار و خدمات مربوط به کلینیک خدمات خودرویی برای ۳ سال براساس کارشناسی صورت گرفته و توافق انجام شده با صنف موردنظر  به تصویب رسید. 

به گفته صالحی: امروز همچنین طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت با توجه به تاکیدات حوزه خانواده در دستور کار قرار گرفت. براین اساس با اصلاحات و کار کارشناسی که روی این طرح انجام شد در ۱۲ بند به تصویب رسید. بخش اصلی این طرح تاکید بر طرح مصوب مجلس و پیگیری اجرای این موضوع در شهرداری اصفهان و سازمان‌های تابعه بود اما باید مواردی به این طرح اضافه می‌شد. 

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: لازم بود نامه‌ای درباره اخذ توضیحات هیات تطبیق که از فرمانداری به شورا رسیده بود آماده شود، براین اساس مقرر شد نکاتی در مصوبه شورای اسلامی شهر در رابطه با آیین نامه مشارکت شهرداری انجام و به هیات تطبیق ارائه شود تا بعد از طی مراحل قانونی قابلیت اجرا پیدا کند.

او گفت: لازم بود در خصوص دستاوردهای سفر رئیس جمهور و هیات دولت به اصفهان و نکاتی که لازم بود در کنار دستاوردهای سفر مطرح شود را یادآور شویم که این نکات در قالب بیانیه‌ای آماده شده و به زودی منتشر می‌شود. آب موضوعی فرااستانی و ملی است و به جهت اینکه بار مسئولیت اجتماعی را روی دوش خود احساس می‌کردیم تلاش کردیم در کنار نکات مثبت و ارزشمند این سفر، نکاتی را متذکر شویم تا گرفتار مسیر پر پیچ و خم ۲۰ سال اخیر نشویم.

به گفته او، کمیسیون ویژه آب و مناطق کم برخوردار شورای شهر از ابتدای این دوره تشکیل شد تا فراتر از وظایف قانونی خود در احیای شریان حیاتی اصفهان گام برداریم، بنابراین تلاش خود را ادامه خواهیم داد و مصوبات سفر اخیر را پیگیری خواهیم کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس