روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ June 05 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش‌وپرورش استان اصفهان خبر داد:

پذیرش ۹۳۰ دانش‌آموز در مدارس استعدادهای درخشان اصفهان

  • کد خبر 17278
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۳/۲۵

رئیس اداره استعدادهای درخشان اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان از ثبت‌نام ۱۰هزار و۲۳۲ دانش‌آموز درپایه دهم و شش‌هزار و ۱۰۷نفر برای آزمون تکمیل ظرفیت پایه دهم در آزمون مدارس استعدادهای درخشان استان اصفهان خبر داد و گفت: آزمون ورودی این مدارس در روزهای بیست‌وششم و بیست‌وهفتم خردادماه برگزار خواهد شد.

کلیم‌الله بابایی اظهار کرد: آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان همزمان در سراسر کشور در روزهای بیست‌وششم و بیست‌وهفتم خردادماه در ۷۵ حوزه برای پایه هفتم و ۵۳ حوزه برای پایه دهم برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به آمار شرکت‌کنندگان این آزمون در استان اصفهان، افزود: در پایه هفتم ۱۰ هزار و ۲۳۲ دانش‌آموز به تفکیک چهار هزار و ۶۲۰ دختر و پنج هزار ۶۱۲ پسر و برای آزمون تکمیل ظرفیت پایه دهم شش هزار و ۱۰۷ دانش‌آموز ثبت‌نام کردند که از این تعداد دو هزار و ۸۶۵ پسر و سه هزار و ۲۴۲ نفر از دانش‌آموزان دختر برای ورود به مدارس استعدادهای درخشان استان اصفهان رقابت خواهند کرد.

رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش‌وپرورش استان اصفهان آمار پذیرش دانش‌آموزان را براساس دوره و رشته متفاوت دانست و گفت: ۴۸۰ دانش‌آموز پسر و ۴۵۰ دانش‌آموز دختر در ۱۲ دبیرستان استعداد درخشان در نواحی یک، دو، سه و شهرستان‌های نجف‌آباد، خمینی‌شهر، کاشان و آران‌وبیدگل پذیرش خواهند شد.

وی با اشاره به تعداد دانش‌آموزان دوره دوم مدارس استعدادهای درخشان، خاطرنشان کرد: برای رشته ریاضی فیزیک ۱۴۰ دانش‌آموز پسر و ۱۷۳ دانش‌آموز دختر، برای رشته علوم تجربی ۱۳۳ دانش‌آموز پسر و ۱۶۱ دانش‌آموز دختر، برای رشته ادبیات و علوم انسانی ۴۵ دانش‌آموز پسر و ۶۳ دانش‌آموز دختر و برای رشته فنی و حرفه‌ای ۱۲ دانش‌آموز دختر برای رشته شبکه و نرم‌افزار و ۱۱ دانش‌آموز برای رشته فتوگرافیک در مدارس استعدادهای درخشان پذیرفته خواهند شد.

منبع: ایمنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس