روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ June 10 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

کارشناس هواشناسی استان اصفهان خبر داد:

گردوخاک کانون‌های خارجی در شمال اصفهان

  • کد خبر 17267
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۳/۲۴

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان پایداری جوی را باعث ماندگاری غبار کانون‌های داخلی و خارجی تا سه روز آینده در اصفهان دانست و گفت: تا پایان هفته این غبار در آسمان باقی خواهد ماند و انتظار می‌رود در اوایل هفته آینده با وزش باد از شدت این پدیده کاسته شود.

ابراهیم هنرمند اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده برقراری جوی نسبتاً پایدار تا سه روز آینده بر روی استان اصفهان است و آسمان در بیشتر مناطق استان صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد نسبتاً شدید و در نیمه شمالی احتمال گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی از وقوع غبار محلی در مناطق مرکزی استان خبر داد و افزود: دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده تغییر محسوسی نخواهد داشت، دمای هوای شهر اصفهان در گرم‌ترین زمان به ۳۸ درجه سانتی‌گراد و کمینه صبح فردا به ۲۳ درجه سانتی‌گراد می‌رسد همچنین دمای هوا از روز جمعه تا روزهای نخست هفته آینده روبه افزایش است.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گرم‌ترین نقطه در شبانه‌روز آینده را خوروبیابانک با دمای ۴۳ درجه سانتی‌گراد دانست و گفت: خنک‌ترین شهرستان نیز بویین‌ومیاندشت با دمای هفت درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

وی با اشاره به فعال شدن توده گردوخاک از روز گذشته در کشور عراق، تاکید کرد: استان‌های غرب و شمال غرب کشور از جمله کرمانشاه، آذربایجان، زنجان و همدان با غبار محلی روبه‌رو هستند و از امروز بعدازظهر که وزش باد شدید از سمت غرب در استان اصفهان آغاز می‌شود و غبار استان‌های دیگر را در مناطق شمالی اصفهان از جمله شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل، گلپایگان و خوانسار منتشر می‌کند اما در مرکز استان شاهد خیزش غبار محلی هستیم.

هنرمند پایداری جوی را باعث ماندگاری غبار کانون‌های داخلی و خارجی در اصفهان دانست و گفت: تا پایان هفته این غبار در آسمان باقی می‌ماند و انتظار می‌رود در اوایل هفته آینده با وزش باد از شدت این پدیده کاسته شود.

منبع: ایمنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس