روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ February 04 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

بهره برداری مجدد از ​«دنیای زیر آب» شهر رویاها

  • کد خبر 17224
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۳/۱۸

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان از نصب تجهیزات ویدئو پروژکتور ابرسینمای دنیای زیر آب در مجموعه تفریحی شهر رویاها و بهره برداری مجدد از این ظرفیت تفریحی خبر داد.

سعید ساکت در این باره اظهار کرد: سینمای دنیای زیر آب مجموعه تفریحی شهر رویاها به عنوان ابر سینمای این مجموعه، دارای ۳۰۸ صندلی، افکت‌های سه بعدی بادی، آبی و حرکتی در سطح و دو افکت سقفی میگو و خرچنگ است که موجب انتقال سطح بالایی از هیجان به مخاطب می‌شود و قابلیت پوشش ظرفیت روزانه یک هزار نفر در ۳ سانس را دارد.

وی افزود: این سینما دارای سه پرده عریض است و هر پرده برای ساخته شدن تصاویر سه بعدی نیازمند دو لامپ ویدئو پروژکتور خاص است که از سال ۱۳۹۸ به دلیل اتمام بازه زمانی مصرف لامپ‌ها، امکان بهره‌برداری از این سینما برای مخاطبان فراهم نبوده است.

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان تصریح کرد: با توجه به اینکه لامپ‌های ویدئو پروژکتور ابر سینمای شهر رویاها به دلیل استاندارد بهره¬برداری دارای انقضای محدودی هستند، پس از پایان مدت زمان بهره‌برداری، این لامپ‌ها در سه سال گذشته مورد بهره‌برداری عموم قرار نگرفته بود.

به گفته ساکت، در حال حاضر با تلاش کارکنان شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان و خرید تجهیزات مورد نیاز، 6 لامپ ویدئو پروژکتور سینمای دنیای زیرآب با فرآیندی چند روزه و حساس تعویض شد و بار دیگر این ظرفیت تفریحی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

وی درباره اقدامات فنی انجام شده در این زمینه گفت: از جمله این اقدامات می‌توان به رفع عیوب الکترونیکی و برد تخصصی ویدئو پروژکتورها، سرویس‌کاری آینه‌ها و عدسی‌های اختصاصی هر پروژکتور، رفع عیوب بردهای الکترونیکی لامپ‌ها و قطعات تخصصی پروژکتورها و انجام تنظیمات سه‌بعدی لامپ‌ها به منظور انتقال تصویر با کیفیت به مخاطب اشاره کرد.

ساکت با بیان اینکه بار دیگر می‌توانیم میزبان مخاطبان علاقه‌مند به سینماهای تفریحی دنیای زیرآب باشیم، اظهار کرد: در مدت بهره‌برداری صورت گرفته حدود 5 هزار نفر علاقه‌مند از این سینما استفاده کرده‌اند.

منبع: برنا

 

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس