روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ February 04 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

خطراتی که بازار بزرگ اصفهان را تهدید می‌کند

  • کد خبر 17120
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۳/۰۷

معاون آموزش و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: بازار بزرگ اصفهان با ۸ کیلومتر طول و ۱۲ هزار واحد صنفی یکی از نقاط پرخطر شهر محسوب می‌شود که باید هرچه سریع‌تر نسبت به ایمن‌سازی آن اقدام کرد.

مسعود عنایت‌زاده، با بیان اینکه به‌جز شهرداری تمامی ارگان‌های مسئول در تأمین ایمنی بازار بزرگ اصفهان، از انجام اقدامات لازم کنار کشیده‌اند، اظهار کرد: میراث فرهنگی اصفهان یکی از ارگان‌های دخیل و مسئول است و اقداماتی از جمله شارژ کردن کپسول‌ها در طول بازار از وظایف این نهاد است، اما نه‌تنها این کپسول‌ها سال‌هاست شارژ نشده‌اند، بلکه تعدادی از آن‌ها به سرقت رفته است و جایگزین نشده‌اند، همچنین جعبه‌های آتش‌نشانی(اف) در بازار باید فعال باشند که بازهم مورد بی‌توجهی میراث فرهنگی قرار گرفته است.

معاون آموزش و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان، با بیان اینکه برق‌کشی بازار اصفهان عاملی برای وقوع حادثه آتش‌سوزی است، خاطرنشان کرد: به‌رغم اینکه سال‌ها برای ساماندهی و رسیدگی به وضعیت نابسامان ایمنی بازار جلسات متعددی برگزار کرده و مکاتباتی انجام دادیم، اما هنوز منتج به نتیجه نشده است.

وی افزود: بیرون‌زدگی مغازه‌ها امکان تردد خودروهای امدادی را در بازار میدان امام(ره) سلب کرده و فضا برای تردد خودروهای سبک و موتورسیکلت‌های چهارچرخ وجود ندارد، این در حالی است که هرکدام از کسبه تا ۷۰ سانتی‌متر بیرون از مغازه خود مجاز به قرار دادن ویترین هستند تا امکان تردد خودروها در مواقع بحران فراهم باشد، اما کسبه هم همکاری خوبی در این زمینه ندارند.

 به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، عنایت‌زاده با تأکید بر اینکه شهرداری و سازمان آتش‌نشانی تا حد توان و امکانات موجود برای ایمن‌سازی بازار اقدام کرده‌اند، گفت: تا وقتی همکاری تمام ارگان‌های دخیل مثل میراث فرهنگی، اداره برق و حتی مشارکت بازاریان نباشد، نمی‌توان بیش از این کاری انجام داد.

وی خاطرنشان کرد: در زمان حاضر سه‌نقطه از طول بازار اصفهان برای احداث پایگاه آتش‌نشانی جانمایی و از اداره اوقاف خریداری شده تا با تغییر کاربری اقدامات لازم انجام شود.

منبع: ایسنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس