روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۰۶ تير ۱۴۰۱ June 27 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

هوای اصفهان در آستانه ناسالم برای عموم

  • کد خبر 17116
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۳/۰۵

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان با میانگین ۱۴۸ AQI در آستانه وضعیت ناسالم برای عموم قرار گرفت.

کیفیت هوا در ایستگاه‌های پایش آنلاین در ایستگاه خیابان‌های پروین با ۱۶۱ AQI، جی ۱۵۱، رودکی و فرشادی ۱۵۵، باهنر ۱۵۲ و ورزشگاه میثاق با ۱۵۷ AQI در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد.
شاخص کیفی هوا در خیابان‌های استانداری ۱۳۹ AQI، احمدآباد با شاخص ۱۱۹ و فیض با شاخص ۱۴۱ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس است.
صبح امروز ایستگاه‌های پایش کیفی هوا در بزرگراه خرازی، میدان انقلاب و خیابان‌های باغ غدیر، دانشگاه، کاوه، میرزا طاهر و رهنان خاموش بود.
امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سجزی هم با شاخص ۱۶۵ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان، شاهین شهر با شاخص ۱۳۷ و مبارکه ۱۱۳ AQI ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان به طور دائم قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.
شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد‌های مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

منبع: صداو سیما

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس