روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

سه شنبه ۰۷ تير ۱۴۰۱ June 27 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

کارشناس هواشناسی استان اصفهان:

گردوغبار در اصفهان ماندگار است/بهبود موقت کیفیت هوا تا روز جمعه

  • کد خبر 17108
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۳/۰۴

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به اوج‌گیری گردوغبار از روز گذشته تا امروز، گفت: تا روز جمعه پدیده گردوغبار روبه‌بهبود خواهد بود اما این وضعیت در استان اصفهان تا اوایل هفته آینده ماندگار است.

ابراهیم هنرمند اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده استقرار جوی نسبتاً پایدار در امروز و فردا روی استان اصفهان است و آسمان در بیشتر مناطق صاف تا کمی ابری، همراه با غبار محلی، گاهی وزش باد نسبتاً شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی خیزش گردوخاک همراه با وزش باد نسبتاً شدید در استان را منجربه کاهش دید و کیفیت هوا دانست و افزود: این شرایط در مناطق شمالی، شرقی و تا اندازه‌ای مرکزی قابل توجه خواهد بود و دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده تغییر محسوسی نخواهد داشت.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان دمای هوای اصفهان در گرم‌ترین ساعت‌های امروز را ۳۲ درجه اعلام کرد و گفت: کمینه دمای صبح فردا به ۱۶ درجه بالای صفر می‌رسد، خوروبیابانک با دمای ۳۷ درجه گرم‌ترین و بویین‌میاندشت با دو درجه بالای صفر خنک‌ترین نقطه استان است.

وی با اشاره به اوج‌گیری گردوغبار از روز گذشته تا امروز، تاکید کرد: در روز جمعه پدیده گردوغبار روبه بهبود می‌رود اما به دلیل وزش باد، این وضعیت در استان اصفهان همچنان ماندگار است و از روز جمعه بعدازظهر به دلیل تشدید وزش باد، شاهد بازگشت گردوغبار از اواخر وقت جمعه و روز شنبه خواهیم بود.

منبع: ایمنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس