روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۰۶ تير ۱۴۰۱ June 27 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

کارشناس هواشناسی استان اصفهان:

گردوخاک در اصفهان فردا به اوج می‌رسد/کاهش ۲ تا ۳درجه‌ای دمای هوا

  • کد خبر 17074
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۳/۰۱

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان از وزش باد شدید، خیزش گردوخاک و نفوذ غبار ناشی از فعالیت کانون‌های خارجی در روز دوشنبه خبر داد و گفت: این شرایط منجربه کاهش دید و کیفیت هوا در بیشتر مناطق می‌شود و تا روز سه‌شنبه ادامه دارد.

«حجت‌الله علی‌عسگریان»  اظهار کرد: نقشه‌های جوی نشان‌دهنده جوی نسبتاً ناپایدار برای امروز روی استان است و آسمان در بیشتر مناطق به شکل صاف تا کمی ابری، غبار محلی، بعدازظهر گاهی همراه با وزش باد نسبتاً شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی از وزش باد شدید، خیزش گردوخاک و نفوذ غبار ناشی از فعالیت کانون‌های خارجی در روز دوشنبه خبر داد و افزود: این شرایط منجر به کاهش دید و کیفیت هوا در بیشتر مناطق به ویژه شمالی، شرقی و تا اندازه‌ای مرکزی می‌شود، از فردا وزش باد شدید همراه با گرد و خاک خواهد بود و این شرایط تا روز سه‌شنبه ادامه دارد.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان از کاهش دو تا سه درجه‌ای بیشینه دمای هوای اصفهان در ۲۴ ساعت آینده خبر داد و گفت: کمینه دمای هوا سه تا پنج درجه افزایش می‌یابد همچنین دمای هوای اصفهان امروز در گرم‌ترین ساعت‌ها به ۳۰ درجه و در خنک‌ترین ساعت‌ها به ۱۷ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

وی خنک‌ترین نقطه استان اصفهان را بویین‌میاندشت با دمای پنج درجه سانتی‌گراد بالای صفر اعلام کرد و ادامه داد: گرم‌ترین شهرستان نیز چوپانان با دمای ۳۰ درجه است.

منبع: ایمنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس