روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ December 02 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

مدیرکل صمت اصفهان:

بیش از ۱۴ هزار بازرسی از بازار استان اصفهان انجام شد

  • کد خبر 17060
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۲/۳۱

مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان اصفهان گفت: افزون بر ۱۴ هزار و ۸۷۸ بازرسی بازار از زمان آغاز اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها تاکنون توسط بازرسان دستگاه‌های مختلف در استان اصفهان انجام شده است.

امیر حسین کمیلی روز شنبه افزود: این بازرسی‌ها توسط ۲ هزار و ۴۹۹ بازرس در قالب یک هزار و ۱۴۲ گروه در استان انجام شده و در مجموع ۸۶۴ پرونده در این زمینه تشکیل شده است.

وی ادامه داد:بازرسان صنعت، معدن و تجارت و دستگاه‌های مرتبط  از ابتدای این تصمیم مهم و سرنوشت ساز دولت، به صورت شبانه روزی و مستمر در بازار حضور دارند.

مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان اصفهان اظهار داشت: گشت‌های ویژه نظارت، پایش و بازرسی بر بازار در سطوح (انبار، سردخانه، عمده فروش و خرده فروش) در این استان با اهداف رصد و مدیریت نظارت بر فرآیند تعیین و نحوه قیمت گذاری بر روی کالا توسط فروشندگان به منظور ایجاد تعادل در بازار و خرید آسان شهروندان در حال انجام است.

وی اضافه کرد: نظارت بر توزیع موادغذایی و کالاهای اساسی، میوه و تره بار، عمده و خرده فروشی‌ها، انبارها، سوپر مارکت‌ها، و واحدهای عرضه محصولات کشاورزی در طول سال و بصورت مستمر انجام می‌شود.

کمیلی بیان کرد: در این طرح ضمن تشدید نظارت بر زنجیره تامین، توزیع و عرضه کالاهای اساسی به منظور حفظ آرامش و ثبات بازار، هرگونه تخلفات گران‌فروشی، احتکار، عرضه خارج از شبکه، تقلب، صادر نشدن صورت‌حساب، کم‌فروشی و درج نشدن قیمت روی کالا، افزایش غیرقانونی قیمت، و ایجاد التهاب در بازار مورد رصد مستمر بازرسان قرار دارد که با سرعت و اولویت پیگیری و با جدیت با این موارد برخورد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها بعنوان یکی از مهمترین طرح‌های دولت است که باید تلاش کنیم که این طرح به خوبی در کشور انجام شود و بطور قطع با سیاست‌هایی که دولت در پیش گرفته است، شاهد بهتر شدن وضعیت معیشتی مردم خواهیم بود.

کمیلی افزود:  پس از گذشت حدود ۱۰ روز از طرح ساماندهی یارانه‌ها می‌توان گفت که بازار در وضعیت مناسب و پایداری قرار دارد و همه کالاها به وفور یافت می‌شود.  

وی از شهروندان خواست برای کمک به مدیریت تنظیم‌ بازار و کنترل و تعادل قیمت‌ها، در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی، مراتب را از طریق سامانه ۱۲۴  به همکاران  اعلام که در اسرع وقت کارکنان بازرسی حضور یافته و به شکایات رسیدگی می‌کنند.

منبع: ایرنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس