روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ July 01 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

میانگین پیشرفت فیزیکی نهضت ملی مسکن در اصفهان به ۱۶درصد رسید

  • کد خبر 17016
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۲/۲۵

مدیرکل راه‌وشهرسازی استان اصفهان با اعلام ثبت‌نام بیش از ۴۱۹ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن، گفت: این تعداد بیش از دو برابر سهمیه اعلامی استان است. تاکنون بیش از ۲۰ هزار نفر واریز وجه داشته‌اند و اکنون میانگین پیشرفت فیزیکی نهضت ملی مسکن در اصفهان به ۱۶درصد رسیده است.

به نقل از وزارت راه‌وشهرسازی «علیرضا قاری‌قرآن» با اعلام ثبت‌نام ۴۱۹ هزار و ۳۶۸ نفر در طرح نهضت ملی مسکن استان اصفهان، اظهار کرد: تاکنون ۱۴۲ هزار و ۵۶۸ نفر حائز شرایط اولیه بوده‌اند که تعداد ۳۷ هزار و ۴۵۵ نفر انصراف داده‌اند و از این تعداد ۲۰ هزار و ۸۳۹ نفر واریز وجه داشته‌اند.

وی درباره وضعیت پالایش متقاضیان نیز گفت: پرونده متقاضیان در حال بررسی است، پالایش‌های سه‌گانه متقاضیان طرح (نهضت ملی مسکن) که شامل سابقه مالکیت، فرم «ج» و تأهل است در ستاد وزارت راه و شهرسازی انجام شده است. پالایش شرط چهارم برای متقاضیان این طرح در استان اصفهان (سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا) در استان انجام می‌پذیرد و هم‌اکنون نیز به صورت مستمر نتیجه بررسی‌های انجام‌شده و از طریق پیامک به متقاضیان اطلاع داده می‌شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان با اعلام سهمیه چهار ساله استان در طرح نهضت ملی مسکن که ۲۰۳ هزار واحد است، خاطرنشان کرد: بیشترین ثبت‌نام برای طرح نهضت ملی مسکن استان اصفهان در سه شهر بهارستان، شاهین‌شهر و فولادشهر بوده که میزان ثبت‌نامی‌ها در بهارستان ۱۴۵ هزار و ۸۲۲ نفر، در شاهین‌شهر ۵۲ هزار و ۴۱۰ نفر و در فولادشهر ۵۱۰ هزار و ۸۵ نفر است.

قاری‌قرآن با اعلام اینکه در بعضی از شهرهای استان عملیات اجرایی شروع و فونداسیون، اسکلت و سقف در حال اجرا است، بیان کرد: میانگین پیشرفت فیزیکی ساخت مسکن در سطح استان حدود ۱۶ درصد است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بالغ بر ۷۵۰۰ هکتار زمین شناسایی و در حال بررسی در کمیته‌ها و کمسیون ماده پنج استان است، تصریح کرد: در برخی از شهرهای استان مشکل کمبود زمین وجود دارد که پیگیری برای رفع آن در حال انجام بوده و احداث شهر جدید نیز در حال پیگیری است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان، درمورد چگونگی اجرای بیمه کیفیت واحدهای مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن استان افزود: ساخت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن چه به صورت انبوه‌سازی باشد و چه به‌صورت گروهی یا توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی احداث شود، با اخذ مجوز و پروانه ساخت شروع می‌شود و به منظور اخذ پروانه ساخت، تهیه نقشه‌های معماری، سازه، تأسیسات برق و مکانیک براساس ضوابط و قوانین مربوطه تحت ماده ۳۳ قانون نظام مهندسی و آئین‌نامه اجرایی آن صادر می‌شود.

وی گفت: عملیات اجرایی این واحدها تحت نظارت ناظران و مجریان ذی‌صلاح و با بیمه کیفیت انجام می‌پذیرد؛ بنابراین تمام موارد مربوط به استحکام و مقاومت ساختمان چه به لحاظ ایستایی و مقاومت در برابر زلزله و چه عمر مفید ساختمان در نظر گرفته شده است. تمام زمین‌های در نظر گرفته شده از لحاظ انطباق با طرح جامع و طرح تفصیلی شهر، بررسی و کنترل می‌شود. در تمام طرح‌های تفکیکی جهت احداث بنا، در کمیته بررسی طرح‌های آماده‌سازی مجدداً مورد بررسی و نقد قرار می‌گیرد و از لحاظ رعایت ضوابط و مقررات شهرسازی کنترل می‌شود.

قاری‌قرآن، درباره طرح مسکن مهر در این استان گفت: طرح مسکن مهر در استان اصفهان تکمیل شده و بخشی که در شهرهای جدید باقی‌مانده بود نیز تعیین تکلیف شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان توصیه کرد: از آنجاکه پیشرفت پروژه‌ها همیشه به آورده متقاضیان گره خورده، ضروری است در پرداخت اقساط خود به‌موقع و سروقت اقدام کنند تا شاهد پیشرفت درخور پروژه‌ها و حصول نتیجه مطلوب باشند.

منبع: ایمنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس