روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ May 27 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

کدام کشورها فرودگاه ندارند؟

  • کد خبر 16987
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۲/۲۲

بعضی کشورها فرودگاه ندارند و برای سفر به آنها باید گزینه‌های دیگری را انتخاب کرد.

بی‌شک سفرهای هوایی زندگی انسان را بسیار آسان کرده، به‌طوری‌که سریع‌ترین و راحت‌ترین راه برای سفر به شهرها و کشورهای جهان است، اما بعضی کشورها هستند که در آن‌ها اصلاً فرودگاهی وجود ندارد و برای سفر باید گزینه‌های دیگر حمل‌ونقل را انتخاب کرد.

آندورا

این کشور که در مرز مشترک اسپانیا و فرانسه قرار دارد، بهشت ماجراجویان و دوستداران طبیعت است. آندورا بالاترین میزان امید به زندگی را در بین کشورهای جهان دارد. این کشور به دلیل پیست‌های اسکی خود معروف است و بازدیدکنندگان آن می‌توانند از طبیعت‌گردی و پیاده‌روی لذت ببرند.

کدام کشورها فرودگاه ندارند؟

آندورا هیچ فرودگاهی ندارد، اما پنج فرودگاه نزدیک آن وجود دارد که با این کشور سه ساعت فاصله دارند. آندورا که به سرزمین دره‌ها مشهور است، به دلیل کوچک بودن در نقشه کره زمین به سختی دیده می‌شود. این کشور توریستی هر سال گردشگران زیادی دارد و از نظر اقتصادی، پیشرفت چشمگیری داشته است.

موناکو

موناکو که از سه طرف با فرانسه و از یک طرف توسط دریای مدیترانه احاطه شده است، دومین کشور کوچک جهان محسوب می‌شود. مسافران و گردشگران برای رسیدن به موناکو باید از فرودگاه Nice Côte d’Azur فرانسه، سوار قایق یا ماشین شوند. موناکو میزبان یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین مسابقات فرمول یک به نام "گرند پیکس موناکو" است.

پایتخت موناکو، موناکو-ویل نام دارد و معروف‌ترین شهر آن، مونت کارلو است. آنچه باعث شده این کشور به مقصد اصلی گردشگران و افراد ثروتمند تبدیل شود، جاذبه‌های دیدنی سرگرم‌کننده و تفریحات لذت‌بخش و امکانات لوکسی است که در آن وجود دارد.

کدام کشورها فرودگاه ندارند؟

سان مارینو

سان مارینو، پنجمین کشور کوچک جهان است که توسط سرزمین ایتالیا احاطه شده است و هیچ فرودگاهی ندارد. این کشور تنها ۲۱ کیلومتر با فرودگاه بین‌المللی "فدریکو فلینی" فاصله دارد و یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان با بالاترین میزان تولید ناخالص داخلی سرانه محسوب می‌شود.

هر ساله افراد زیادی از آلبانی، ایتالیا، بوسنی و دیگر کشورهای اروپایی به سان مارینو سفر می‌کنند و موضوع قابل توجه این است که تعداد گردشگران آن از جمعیت ساکنان سان مارینو بیشتر است.

لیختن اشتاین

لیختن‌اشتاین یک کشور اروپایی و کوچک‌ترین کشور جهان است که با اتریش و آلمان هم مرز است. این کشور کمترین میزان بدهی ملی را دارد، اما هیچ فرودگاهی در آن یافت نمی‌شود. بزرگترین شهر این کشور تنها شش هزار نفر را در خود جای داده است. این کشور هشت برابر کوچک‌تر از لس‌آنجلس است. زبان رسمی ساکنان لیختن‌اشتاین، آلمانی است و بالاترین سطح زندگی را در بین کشورهای جهان دارد.

کدام کشورها فرودگاه ندارند؟

واتیکان

واتیکان قسمتی از کشور ایتالیا و یک دولت مستقل در شهر رم محسوب می‌شود که تنها در ۱۰۹ هکتار زمین گسترده شده است. واتیکان کوچک‌ترین کشور جهان و همچنین منطقه‌ای بدون فرودگاه است که افراد برای سفر به آن باید خود را به شهر رم برسانند و از آنجا به این کشور کوچک بروند.

پایتخت واتیکان، شهری به همین نام است و اداره پست، ایستگاه رادیویی، رصدخانه، سیستم بانکی و تلفن آن از دولت ایتالیا مستقل است. موزه‌های واتیکان از موزه‌های دیدنی اروپا محسوب می‌شود و یکی از برترین شهرهای توریستی اروپا است که گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند.

منبع: ایمنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس