روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ July 01 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

هواشناسی نسبت به وزش طوفان در مناطق شرقی اصفهان هشدار داد

  • کد خبر 16976
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۲/۲۱

کارشناس هواشناسی استان اصفهان گفت: وزش طوفان و برخاستن گرد و خاک از امروز تا اواخر وقت روز شنبه مناطق شرقی این استان را در برخواهد گرفت و هشدار لازم در این زمینه داده شده است.

محمدرضا رفیعی روز چهارشنبه افزود: طی این‌ مدت وزش باد، خیزش گرد وخاک، کاهش دید افقی، کاهش کیفیت هوا برای شرق و اکثر مناطق استان پیش بینی می شود.
وی گفت: شدت این طوفان روز پنجشنبه و جمعه برای مناطق شمال و شرق استان و روز شنبه برای مناطق مرکزی، نیمه شرقی و جنوبی استان خواهد بود.
وی ادامه داد: بر این اساس هشدارهای لازم درباره  وزش باد در شرق و اکثر مناطق استان اعلام شده است.
کارشناس هواشناسی استان اصفهان با اشاره به فعالیت این سامانه در آسمان استان افزود: احتمال شکستن درختان فرسوده و آسیب به سازه های موقت و گلخانه ها، احتمال اختلال در مسیرهای مواصلاتی در نیمه شرقی استان دور از انتظار نیست.
رفیعی خاطرنشان کرد: همچنین کمینه دما طی ۲۴ ساعت آینده در مناطق غربی ۲ تا یک درجه کاهش دارد.
وی اطمینان از استحکام سازه های موقت و ساختمانی، حفاظت از صنعت کشاورزی،احتیاط به هنگام تردد در محورهای مواصلاتی و عدم حضور افراد آسیب پذیر در محیط باز را مورد تاکید قرار داد.
به گفته این کارشناس هواشناسی در ۲۴ ساعت گذشته دمای شهر اصفهان در گرمترین ساعات به ۲۸ درجه سانتیگراد و در خنک ترین ساعات به  ۱۴ درجه سانتیگراد رسید و در این مدت خور و بیابانک با دمای ۳۳ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین و چادگان با دمای ۶ درجه سانتی‌گراد خنک ترین نقطه استان گزارش شده‌ است.

منبع:ایرنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس