روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ June 05 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

هوای اصفهان آلوده است/ قطعی ۷ ایستگاه پایش هوا

  • کد خبر 16957
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۲/۱۹

اصفهان- شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان با میانگین ۱۱۹ برای سومین روز پیاپی در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

محمود مزارع کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: کیفیت هوا در ایستگاه‌های پایش آنلاین در خیابان‌های استانداری با شاخص ۱۱۵، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۴۳، رودکی با شاخص ۱۱۷ و خیابان ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۳۸ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس است.

وی با اشاره به قطعی ۷ ایستگاه پایش در خیابان‌های انقلاب، جی، باغ غدیر، دانشگاه، کاوه، رهنان و میرزا طاهر اضافه کرد: شاخص کیفی هوا همچنین در ایستگاه خیابان احمدآباد با ۸۴، باهنر با ۹۱، پروین با ۹۸ و فیض با ۸۸ AQI وضعیت (زرد) قابل قبول و در ایستگاه خیابان فرشادی با شاخص ۱۹۵ وضعیت (قرمز) ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد.

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان، افزود: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۶۰ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان و شاهین شهر با شاخص ۸۷ و در مبارکه با شاخص ۶۳ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

منبع: مهر

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس