روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ May 27 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان خبر داد؛

سقوط ۴۰ اصله درخت در اصفهان بر اثر تندباد

  • کد خبر 16946
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۲/۱۸

اصفهان- مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از سقوط ۴۰ اصله درخت در مناطق مرکزی استان خبر داد و گفت: ناپایداری‌های جوی و گردوغبار تا عصر امروز ادامه دارد.

منصور شیشه فروش اظهار داشت: ناپایداری‌های جوی که از روز گذشته در استان آغاز شده تا عصر امروز ادامه می‌یابد.

وی با بیان اینکه این موج ناپایدار فاقد رطوبت جوی است و انرژی خود را به صورت باد تخلیه می‌کند، افزود: سرعت باد روز گذشته به ۹۰ کیلومتر بر ساعت رسید و طبق گزارش‌ها به سقوط تابلوهای تبلیغاتی و جاده‌ای در محورهای اصفهان- فرودگاه و سجزی- نائین و نیز سقوط ۴۰ اصله درخت در نواحی مرکزی استان منجر شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه درختان به دلیل تنش آبی دچار آفات شده و از درون فرسوده می‌شوند، اضافه کرد: ناپایداری‌ها تا عصر امروز یکشنبه در غرب و شرق استان ادامه دارد که با فعالیت کانون‌های گردوغبار و انتشار ریزگردها همراه است.

شیشه فروش با اشاره به اینکه کانون‌های گرد و غبار در استان‌های یزد، خراسان جنوبی، قم و سمنان فعال شده، خاطرنشان کرد: برخی کانون‌های نقطه‌ای گرد و غبار در داخل استان اصفهان نیز به دلیل قطع و وصل رودخانه زاینده رود و اراضی کشت نشده شکل گرفته است؛ همچنین دامنه ریزگردها از سمت عراق با وزش تندباد به نواحی مرکزی کشور و استان ما کشیده می‌شود.

وی اضافه کرد: نیروهای مدیریت بحران در محورهای غرب، شرق و جنوب استان در آماده باش قرار دارند و پلیس در صورت لزوم در محورهای جاده‌ای محدودیت تردد اعمال می‌کند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: جمعه شب نیز به مدت ۲ ساعت در محور انارک- نائین - چوپانان بر اثر خیزش گرد و خاک محدودیت تردد برقرار شد.

شیشه فروش تاکید کرد: با توجه به غبارآلودی هوا از شهروندان به ویژه گروه‌های آسیب پذیر (سالمندان، افراد دارای بیماری‌های تنفسی و قلبی، کودکان و زنان باردار) از تردد غیر ضرور در سطح شهر بپرهیزند.‌

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس