روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ January 30 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

اولین داروی کووید کودکان تأییدیه دریافت کرد

  • کد خبر 16867
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۲/۰۶

سازمان غذاوداروی ایالات‌متحده (FDA) تایید خود را برای درمان کووید با وکلوری (Veklury) که به نام رمدسیویر نیز شناخته می‌شود، گسترش داده است تا شامل بیماران ۲۸روزه و بالاتر با وزن حداقل سه کیلوگرم شود.

به نقل از نیوز، سازمان غذا و داروی ایالات‌متحده، «وکلوری» را برای کودکان خردسالی که در بیمارستان بستری یا مبتلابه کووید -۱۹ خفیف تا متوسط هستند و در معرض خطر بالایی برای پیشرفت به کووید -۱۹ شدید قرار دارند، تائید کرده است.

این اقدام وکلوری را به اولین درمان تائید شده کووید -۱۹ برای کودکان کمتر از ۱۲ سال تبدیل می‌کند. پیش‌ازاین وکلوری تنها برای درمان کووید- ۱۹ بزرگ‌سالان و کودکان ۱۲ ساله و بالاتر که حداقل ۴۰ کیلوگرم وزن دارند، تائید شده بود.

«پاتریزیا کاوازونی» مدیر مرکز ارزیابی و تحقیقات دارویی سازمان غذا و داروی ایالات‌متحده گفت: «ازآنجاکه کووید -۱۹ می‌تواند باعث بیماری شدید در کودکان شود که برخی از آن‌ها در حال حاضر گزینه واکسیناسیون ندارند همچنان نیاز به گزینه‌های درمانی ایمن و مؤثر کووید -۱۹ برای این جمعیت وجود دارد.»

 اختلال جهانی همه‌گیری کرونا زندگی هر انسانی را به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم تحت تأثیر قرار داده است که کودکان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در حال حاضر دغدغه همه والدین، سلامت کودکان و جلوگیری از ابتلای فرزندان خود به این بیماری است.

منبع:  ایمنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس