روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ August 12 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

کشتی فرنگی قهرمانی آسیا؛ علیزاده راهی فینال شد

  • کد خبر 16812
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۱/۳۰

ناصر علیزاده در وزن ۸۷ کیلوگرم رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا به دیدار فینال راه یافت.

مسابقات پنج وزن رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا از صبح امروز در شهر اولان باتور مغولستان برگزار شد. علیزاده به دیدار فینال راه یافت، حبیب اللهی راهی دیدار رده بندی و برنز محمدی قطعی شد.

در پایان رقابت‌های مقدماتی که صبح امروز برگزار شد، ناصر علیزاده در وزن ۸۷ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافت و ایمان محمدی و عارف حبیب اللهی در وزن ۷۷ کیلوگرم به دیدار رده بندی راه یافتند. به علت حاضر نشدن حریف سوری، مدال برنز ایمان محمدی قطعی شد.

علی نوربخش در وزن ۵۵ کیلوگرم در دور اول با نتیجه ۱۰ بر ۵ مغلوب آروجان حالاکورکی دارنده مدال برنز آسیا از هند شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، نوربخش از دور رقابت‌ها کنار رفت.

ایمان محمدی در وزن ۶۳ کیلوگرم در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر ۴ بالجینیام دامجین از مغولستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل کنسوکه شیمیزو دارنده مدال برنز جهان از ژاپن با نتیجه ۲ بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محمدی در این مرحله مقابل میرامبک آیناگولوف دارنده مدال نقره و برنز جهان از قزاقستان با نتیجه ۱۴ بر ۳ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت و با توجه به حاضر نشدن احمد النکدالی از سوریه، به مدال برنز این وزن دست یافت.

عارف حبیب اللهی در وزن ۷۷ کیلوگرم در دور نخست با نتیجه ۹ بر یک مقابل آکژول محموداف دارنده مدال نقره المپیک از قرقیزستان مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در فینال به دیدار رده بندی راه یافت. حبیب اللهی در این دیدار به مصاف کیم هیون وو قهرمان المپیک و جهان از کره جنوبی می‌رود.

ناصر علیزاده در وزن ۸۷ کیلوگرم در دور اول با نتیجه ۷ بر یک ملیس آیتبکوف از قرقیزستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل نورسلطان تورسینوف قهرمان آسیا از قزاقستان با نتیجه ۳ بر صفر به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. حریف وی در این دیدار جالگاسبای بردیمراتوف دارنده مدال برنز جهان از ازبکستان است.

امیر قاسمی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم در دور نخست با نتیجه ۵ بر صفر مقابل پریم از هند به پیروزی رسید. وی در در دور دوم مقابل مومینجان عبداله یف دارنده مدال طلای بازی‌های آسیایی از ازبکستان با نتیجه ۹ بر ۸ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد مقابل حریف کره ای، وی نیز از دور رقابت‌ها کنار رفت.

رقابت‌های رده بندی و فینال اوزان ۵۵، ۶۳، ۷۷، ۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی امشب برگزار می‌شود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس