روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۰۶ تير ۱۴۰۱ June 27 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

۲۵ هزار متر مربع در سالجاری به فضای ورزشی استان اصفهان اضافه می‌شود

  • کد خبر 16774
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۱/۲۷

رییس اداره فنی مهندسی اداره کل ورزش و جوانان اصفهان گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته برای ساخت و تکمیل اماکن ورزشی و به شرط تخصیص اعتبارات کافی، ۲۵ هزار متر مربع در سالجاری به فضاهای ورزشی این استان اصفهان اضافه خواهد شد.

حسین محمودیه روز شنبه افزود: ۲۲ پروژه ورزشی در دست اقدام برای سال ۱۴۰۱ داریم که تکمیل آن نیازمند تخصیص اعتبارات به موقع در بخش بودجه عمرانی است.

وی با اشاره به اینکه برآورد هزینه برای اجرای آنها بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان است، اضافه کرد: این فضاهای ورزشی در ۶ شهرستان استان اصفهان قرار دارد.

رییس اداره فنی مهندسی اداره کل ورزش و جوانان اصفهان خاطرنشان کرد: بیشتر این اماکن ورزشی را زمین چمن مصنوعی و سالن ورزشی چند منظوره شامل می‌شود.

محمودیه با بیان اینکه سهم بودجه عمرانی در بخش ورزش چندان کافی نیست اظهارداشت: با توجه نیاز ضروری استان به افزایش محیط های ورزشی، اعتبارات نیز باید در این بخش به مقدار کافی تخصیص یابد.

وی تعامل بیشتر نیکوکاران ورزشی، بخش خصوصی و سایر دستگاه‌ها را خواستار شد و گفت: با توجه به اینکه ورزش و فعالیت های بدنی تاثیر مستقیم بر سلامتی شهروندان دارد باید با توسعه هرچه بیشتر مجموعه های ورزشی و تشویق همگانی، بستر را برای مردم مهیا کنیم.

رییس اداره فنی مهندسی اداره کل ورزش و جوانان اصفهان اضافه کرد: از سوی دیگر شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان ظرفیت مناسبی برای توسعه ورزشگاه‌ها در مناطق مختلف به شمار می‌رود که شایسته است امسال در این زمینه بیشتر همکاری و فعالیت کنند.

استان اصفهان ۲۸ شهرستان و  افزون بر پنج میلیون نفر جمعیت دارد و حدود ۳۷۵ هزار ورزشکار سازمان یافته و یک هزار و ۷۰۰ باشگاه در این استان فعالیت می‌کنند. 

سرانه ورزشی در این خطه در مقایسه به سایر نقاط کشور نامطلوب و ۵۰ صدم متر مربع به ازای هر نفر است در حالی که میانگین کشوری این شاخص ۷۰ صدم متر مربع برآورد می‌شود.

منبع: ایرنا

 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس