روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ December 01 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

خواص باورنکردنی پوست کیوی

  • کد خبر 16745
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۱/۲۴

در کنار تمام فوایدی که کیوی به تنهایی دارد، خوردن پوست نازک و پرز دار کیوی نیز می‌تواند برای پیشگیری از سرطان و همچنین کاهش وزن مؤثر واقع شود.

هنگامی که کیوی خریداری می‌کنید، آن را به خانه می‌برید و احتمالا قبل از خوردن پوست می‌کنید. کاری که بعد از خواندن این نوشتار دیگر هرگز انجام نخواهید داد، اما چرا؟ چه خاصیت مهمی در پوست کیوی پنهان است که با قاطعیت می‌گوییم پوست این میوه خوشمزه را هم همراه با میوه اش بخورید؟

خواص و فواید قابل توجه پوست کیوی

کاهش وزن و تقویت دستگاه گوارش به دلیل فیبر بالا:
در پی تحقیقات و مطالعات کامل مشخص شده که پوست نازک و پرز دار کیوی، نه تنها برای خوردن مناسب و سالم است، بلکه بسیار مفید نيز است. این پوست کرکی و پرز دار، به نظر جالب و اشتها برانگیز نمی‌رسد، اما مهم این است که به یاد بیاورید، پوست کیوی بسیار نازک است درست مانند سیب؛ هنگامی که تصمیم می‌گیرید که کل میوه را بخورید، به مقدار سه برابر فیبر دریافت می‌کنید در مقایسه با مصرف، تنها گوشت میوه و همین خاصیت دلیلی  برای استفاده از آن با هدف احساس سیری و کمک به کاهش وزن و بهبود کارکرد دستگاه گوارش است.

خواص باورنکردنی پوست کیوی

زیبایی و جوان سازی پوست به دلیل ویتامین C بسیار زیاد موجود در پوست کیوی:
علاوه بر این، پوست کيوی دارای ویتامین C است، که آنتی اکسیدان قوی است و می‌تواند به مبارزه با بیماری‌ها و کند شدن روند پیری کمک کند. همچنین استفاده موضعی از پوست کیوی سبب بهبود زیبایی پوست افراد می‌شود. استفاده خوراکی آن هم سیلی از آنتی اکسیدان را به سلول‌ها می‌رساند که در کاهش سرعت و روند پیری سلول‌های پوست و بدن اثرگذار است.

خواص باورنکردنی پوست کیوی

جلوگیری از سرطان به دلیل داشتن ویتامین E بالا:
کیوی یکی از بهترین منابع ویتامین E نیز به شمار رفته و در پیشگیری از انواع سرطان‌ها نقش دارد. اما این مسئله مورد نظر ما نیست بلکه، مهم این است که بخش عمده ویتامین E در پوست کیوی موجود است، بنابراین توصیه می‌شود که این میوه را به خوبی شسته و با پوست مصرف نمایید.

چه کسانی کیوی و پوست کیوی نخورند؟
افرادی که خوردن کیوی و پوست کیوی می‌تواند برایشان مشکل ساز شود، باید از مصرف این میوه پرخاصیت چشم پوشی کنند؛ کیوی حاوی مقداری زیادی اگزالات، ماده‌ای طبیعی است که تجمع و تمرکز بیش از حد آن در مایعات بدن احتمالا باعث بروز مشکلاتی در برخی افراد خواهد شد. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود کسانی که مشکلات کلیوی یا مرتبط با کیسه صفرا دارند از خوردن آن اجتناب کنند. خوردن این میوه به همراه پوست یا بدون پوست همچنین برای افرادی با استعداد سنگ سازی در مجاری ادرار توصیه نمی‌شود.

 
 

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس