روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ August 11 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

خداحافظی زودهنگام تیم های اصفهانی با رقابت های جام حذفی؛

نتایج دور از انتظار

  • کد خبر 16638
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۱۰/۲۹

سمیه مصور:مرحله یک هشتم نهایی رقابت های جام حذفی کشور در شرایطی روز دوشنبه با برگزاری چهار دیدار آغاز شد که تیم های اصفهانی با شکست مقابل حریفان از این رقابت ها کنار رفتند.

تیم سپاهان که با قرار گرفتن در جایگاه سوم جدول رده بندی نیم فصل اول مسابقات لیگ برتر را به پایان رسانده بود در آغاز مرحله یک هشتم نهایی رقابت های جام حذفی کشور مقابل تیم آلومینوم اراک قرار گرفت و در حالی که بازی در دقایق قانونی و اضافه با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسیده بود در ضربات پنالتی مغلوب شاگردان رسول خطیبی شد تا خداحافظی زود هنگامی با رقابت های جام حذفی داشته باشد. طلایی پوشان در این دیدار نتوانستند بازی خوبی را به‌ نمایش بگذارند و عملکرد چندان مناسبی نداشتند و مهم‌ترین دلیل شکست سپاهان را می‌توان انتخاب تاکتیک اشتباه مقابل آلومینیوم اراک دانست. بازی هفته گذشته سپاهان و آلومینیوم اراک باعث شده بود که هر دو تیم شناخت کاملی از هم داشته باشند، با این حال سپاهانی‌ها نتوانستند که از این شناخت دقیق بهره بگیرند و با انتخاب تاکتیک اشتباه، به شاگردان خطیبی اجازه دادند تا از نقاط ضعف‌شان استفاده و نقاط قوت‌شان را ببندند.
حذف تیم سپاهان در دومین گام از رقابت های جام حذفی شوک بزرگی به این مسابقات بود و یکی از تیم های قدرتمند از این رقابت ها کنار گذاشته شد تا مسیر قهرمانی برای سایر مدعیان هموار تر شود.  با این خداحافظی زودهنگام حالا باید شاگردان محرم نوید کیا تمام تمرکزشان را روی رقابت های لیگ برتر بگذارند تا بتوانند در آن مسابقات به جام قهرمانی دست پیدا کرده، ماموریتی که تحققش با توجه به عملکرد تیم سپاهان در هفته های گذشته بسیار دشوار است مگر این که محرم نوید کیا بتواند چاره ای اساسی برای رفع مشکلات این تیم بیاید و با تغییر تاکتیک به کمک سپاهان بشتابد.
 شکست سنگین سه بر صفر در ورزشگاه فولاد شهر حاصل کار دیگر تیم اصفهان حاضر در این مرحله از رقابت های جام حذفی بود تا نتایجی دور از انتظار در این گام رقم بخورد. تیم ذوب آهن که با کارنامه ای پر بار در رقابت های جام حذفی مقابل تیم پرسپولیس قرار گرفته بود در یک بازی ضعیف بازی را به سرخ پوشان تهرانی واگذار کرد تا وداع تلخی با جام حذفی آن هم در ورزشگاه خانگی داشته باشد.
شاگردان تارتار تحت تأثیر فشار بالای بازی، اشتباهات فردی وحشتناکی را انجام دادند که منجر به شکست این تیم شد و مدافعان این تیم در فاز دفاعی برخلاف بازی‌های قبلی خود آشفته بودند. سبزپوشان اصفهانی در این دیدار به هیچ عنوان عملکرد خوبی نداشته و در تمامی خطوط، ضعیف ظاهر شدند. یکی از نکات منفی ذوب‌آهن در این بازی، گیج و سرگردان بودن بازیکنان این تیم در انجام وظایف محوله بود و بازیکنان، درک درستی از خواسته‌های سرمربی خود نداشتند.ذوبی‌ها مقابل پرسپولیس، برخلاف بازی‌های قبلی خود، پاس‌های اشتباه متعددی را رد و بدل کرده و علاوه بر آن، زیاد بودن فاصله بین خطوط موجب شده بود تا فضاهای بسیاری در اختیار بازیکنان پرسپولیس قرار گرفته و بارها روی دروازه ذوب‌آهن خطرساز شوند.
ذوبی ها که در دور رفت فصل جاری رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور هم خوب ظاهر نشده بودند با حذف زود هنگام از رقابت های جام حذفی روند ناکامی هایشان تکمیل شد تا این تیم نیز کار دشواری در دور برگشت رقابت های لیگ برتر برای دفاع از حیثیت ذوب آهن در پیش داشته باشد.
.  
 

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس