روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۰۶ تير ۱۴۰۱ June 27 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

آغاز هفته پایانی لیگ برتر وزنه برداری؛

«سهراب مرادی» غایب بزرگ ذوبی ها در فینال

  • کد خبر 16637
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۱۲/۰۱

سمیه مصور: تیم وزنه برداری ذوب آهن اصفهان در شرایطی امروز آماده حضور در فینال لیگ وزنه برداری باشگاه های کشور در رده سنی بزرگسالان می شود که به دلیل آسیب دیدگی کتف « سهراب مرادی» از همراهی وی در این مرحله از مسابقات محروم است.

هفته سوم و پایانی مسابقات لیگ برتر وزنه برداری باشگاه های کشور امروز در مجموعه ورزشی آزادی تهران آغاز می شود. در این هفته که تا فردا به طول خواهد انجامید تیم های ملی حفاری، مناطق نفت خیز جنوب، نیروی زمینی ارتش، باشگاه های عقاب نیروی هوایی، رعد پدافند، فولادین ذوب آمل و ذوب آهن اصفهان به رقابت خواهند پرداخت.
تیم ذوب آهن اصفهان برای اولین بار در این رقابت ها که از 14 آبان ماه سال جاری آغاز شد شرکت کرد. باشگاه ذوب آهن با به کارگیری برخی از ستاره های وزنه برداری ایران به دنبال حضور پر قدرت در این رقابت ها بود  و هم اکنون وپیش از آغاز هفته سوم مسابقات لیگ برتر وزنه برداری با کسب 791 امتیاز در صدر قرار گرفته است.
ذوبی ها وزنه‌برداران نامداری مانند سهراب مرادی رکورددار جهان و المپیک در دسته ۹۶ کیلوگرم را در اختیار دارتد. مرادی که به خاطر مصدومیت از ناحیه کتف نتوانسته بود امتیازات لازم را برای حضور در المپیک توکیو به دست آورد در هفته دوم لیگ برتر به روی تخته رفت و در دسته ۱۰۹ کیلوگرم وزنه زد.
وی در این دسته با مهار ۱۷۰ یک ضرب، ۲۲۱ دوضرب و ۳۹۱ مجموع در جایگاه دوم قرار گرفت. مهدی کرمی پدیده هفته دوم لیگ برتر وزنه‌برداری از ملی حفاری با رکورد ۱۷۹ یک ضرب، ۲۲۴ دوضرب و ۴۰۳ مجموع به عنوان نخست رسید.
در حالی که در هفته پایانی رقابت‌های لیگ برتر وزنه‌برداری تیم‌های ذوب‌آهن و فولادین ذوب آمل رقابت تنگاتنگی برای کسب عنوان دارند از اردوی تیم اصفهانی خبر می‌رسد که مصدومیت کتف «سهراب مرادی» دوباره عود کرده و به احتمال زیاد وی نمی‌تواند در هفته پایانی به روی تخته برود. «علی جباری» مربی تیم ذوب‌آهن اصفهان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا مصدومیت دارنده مدال طلا المپیک توکیو را تایید کرد.
مصدومیت کتف مرادی این سال‌ها به پاشنه آشیل او تبدیل شده به طور که موجب شد تا وی نتواند راهی المپیک توکیو شود. مرادی در خردادماه سال ۱۳۹۸ مصدوم شد و از آن زمان تا کنون نتوانسته عملکرد سابق را به نمایش بگذارد. مسابقات قهرمانی آسیا جدی‌ترین آزمون مرادی در دسته ۹۶ کیلوگرم بود که وی در آن مسابقات که اردیبهشت امسال برگزار شد با مهار ۱۷۴ کیلوگرم در یک‌ضرب و ۲۱۰ کیلوگرم در دوضرب و مجموع ۳۸۴ به مدال برنز یک‌ضرب و نقره دوضرب و مجموع رسید.
مرادی در مسابقات گزینشی المپیک که در کشور کلمبیا برگزار شد در حرکت یک‌ضرب دوباره از ناحیه کتف دچار مصدومیت شد و از دور مسابقات انصراف داد. انصراف از آن رقابت‌ها پایانی بر رویای مرادی برای کسب طلای دوم المپیک در دسته ۹۶ کیلوگرم بود.
 در جدول رقابت های لیگ وزنه برداری پس از برگزاری هفته دوم، تیم ذوب آهن با کسب 791 در رده اول و تیم های ملی حفاری با 711 امتیاز، عقاب نیروی هوایی با 632 امتیاز، پدافند با 620 امتیاز ، مناطق نفت خیز جنوب و نیرو زمینی با 594 امتیاز قرار گرفته اند. رقابت اصلی برای قهرمانی در این رقابت ها میان تیم های ذوب آهن اصفهان با مجموع 1558 امتیاز، فولادین ذوب آمل با 1498 امتیاز و ملی حفاری با 1412 امتیاز است.

 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس