روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ July 01 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

ایران- عراق؛

در آستانه ششمین صعود به جام جهانی

  • کد خبر 16635
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۱۱/۱۱

سمیه مصور: تیم ملی فوتبال ایران عصر امروز و در چارچوب مرحله مقدماتی جام جهانی مقابل تیم ملی عراق قرار می گیرد.

 ملی پوشان کشورمان که در بازی های قبلی خود نتایج فوق العاده ای را گرفته اند در صورت پیروزی در این دیدار مجوز حضوردر  جام جهانی قطر را بدست آورده و می توانند در ورزشگاه آزادی جشن صعود برپا دارند.تیم ملی فوتبال ایران  تاکنون ۵ حضور در جام جهانی را تجربه کرده است. ۱۹۷۸ آرژانتین – ۱۹۹۸ فرانسه - ۲۰۰۶ آلمان – ۲۰۱۵ برزیل – ۲۰۱۸ روسیه و اینبار با هدایت اسکوچیچ در آستانه یک صعود دیگر قرار گرفته است. ایران همراه کره جنوبی، امارات، عراق، سوریه، لبنان در گروه A رقابت‌ها مقدماتی جام جهانی حضور دارد و تا امروز با ۱۶ امتیاز از ۶ دیدار خود در صدر گروه قرار دارد، کره جنوبی با ۱۴ امتیاز دوم است و پس از آن امارات با تنها ۶ امتیاز قرار دارد. تیم ملی عراق هم با ۴ امتیاز پنجم است.
تیم ملی فوتبال ایران اردوی خود را از روز یکشنبه در تهران آغاز کرده  و عراقی‌ها هم با غایبان زیادی به تهران رسیده است. دیدار رفت این ۲ تیم با پیروزی ۳ بر صفر شاگردان اسکوچیچ به پایان رسید و حالا امیدوار هستند مقابل این تیم کامبک کنند.  دیدار تیم‌های ملی ایران و عراق از ساعت 18  امروز برگزار می‌شود و ملی‌پوشان کشورمان با لباس یکدست سفید و لباس دروازه‌بانی زرد و مشکی به میدان می‌روند.ضمن اینکه تیم ملی عراق با لباس یکدست سبز و لباس دروازه‌بانی آبی در زمین حاضر خواهد شد.  در تیم ملی ایران نورالهی به دلیل مثبت بودن پاسخ تست PCR از همراهی تیم ملی بازمانده و احسان حاج صفی، سردار آزمون و سید مجید حسینی  نیز به همین دلیل امکان حضور در اردو را ندارند و کمال کامیابی نیا، سروش رفیعی و عارف آقاسی به جای آن‌ها به اردو اضافه شدند. در آن سو عراقی‌ها نیز در این بازی غایبان زیادی دارند.تنها ۴ بازیکن تیم به خاطر ابتلای به ویروس کرونا نمی‌توانند تیم‌شان را در این بازی همراهی‌ کنند.یاسر قاسم، مناف یونس،علی فائز و امجد عطوان ۴ بازیکن عراق هستند که به خاطر ابتلای به ویروس کرونا نمی‌توانند برابر ایران به میدان بروند.عراقی‌ها خواستار تکرار تست ویروس کرونا در ایران شدند که البته این درخواست با مخالفت ایران، فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا همراه شد.در دیگر دیدار‌های  امروز تیم ملی لبنان میزبان کره جنوبی خواهدبود. این دیدار از ساعت ۱۵:۳۰ آغاز می‌شود. امارات نیز در دبی از ساعت ۱۸:۳۰ میزبان سوریه خواهدبود.
تاریخچه دیدار های ایران- عراق
قدمت دیدار‌های ایران و عراق به ۵۹ سال می‌رسد و در همه این سال‌ها این ۲ تیم ۳۰ بار در چارچوب رقابت‌های مختلف با یکدیگر دیدار داشته‌اند که به جز ۸ بازی که دوستانه بوده، سایر دیدار‌ها رسمی و در چارچوب مسابقاتی، چون جام ملت‌های آسیا، قهرمانی غرب آسیا، مقدماتی جام‌جهانی، مقدماتی المپیک و بازی‌های آسیایی بوده است. ایران و عراق با ۷ تقابل در جام ملت‌های آسیا، بیشترین رویارویی خود را در این مسابقات تجربه کرده‌اند و کمترین تقابل آن‌ها نیز به بازی‌های آسیایی باز‌می‌گردد که تنها یک بار در این دیدار‌ها به مصاف هم رفته‌اند. اولین تقابل ۲ تیم به سه بهمن ۱۳۴۱  بازمی گردد   که با مساوی یک بر یک به پایان رسید.
 
 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس