روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۰۶ تير ۱۴۰۱ June 27 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

ملی پوش فوتسال بانوان:

بی مدیریتی به فوتسال بانوان اصفهان ضربه زده است

  • کد خبر 16633
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۱۱/۲۷

سمیه مصور: پس از دو سالی که ویروس کرونا، بسیاری از رویدادهای ورزشی را لغو کرده بود، تیم ملی فوتسال بانوان کشورمان در تورنمنت کافا شرکت کرد و عنوان قهرمانی این مسابقات را به دست آورد.

 قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان در تورنمنت کافا، با حضور دو بازیکن اصفهانی رقم خورد که سحر زمانی و اعظم آخوندی دو نماینده فوتسال استان در این رقابت ها بودند. زمانی که اهل شهرستان سده لنجان است، چند سالی است در لیگ برتر نیز در تیم های مختلف عضویت داشته و در حال حاضر بازیکن تیم پیکان تهران است و البته سابقه لژیونری را نیز دارد که تجربه متفاوتی برای اوست. به بهانه قهرمانی تیم ملی گفت وگویی با او داشتیم که در ادامه می خواهید:
قهرمانی در تورنمنت کافا
تورنمنت بانوان ۲۰۲۲ کافا از 28 دی ماه در شهر دوشنبه تاجیکستان استارت خورد که تا 8 بهمن ادامه پیدا کرد. تیم‌ملی فوتسال ایران پس از دو سال تعطیلی در این مسابقات حضور داشت که موفق شد با کسب پنج پیروزی از شش دیدار و دریافت ۱۶ امتیاز، با شایستگی در خاک تاجیکستان قهرمان شود. تیم های ازبکستان، قرقیزستان، تاجیکستان و تیم ملی ایران در این رقابت ها حضور داشتند. در دیدار فینال مقابل تیم تاجیکستان میزبان این رقابت ها قرار گرفتیم که توانستیم با نتیجه 9 بر صفر این تیم را شکست داده و عنوان قهرمانی را به دست آوریم. گل های ایران در این دیدار را نسرین مقیمی و فرشته کریمی هر کدام سه گل، سارا شیربیگی دو گل، نسا احدی، سحر پاپی و مهسا علی مددی به ثمر رساندند.
رضایت از سطح لیگ برتر
مسابقات لیگ خدا را شکر در سطح خوبی برگزار می شود و برای تیم ما تا اینجای رقابت ها به خوبی پیش رفته و توانسته ایم به نتایج مورد نظر دست پیدا کنیم.
شرایط فوتسال اصفهان
وضعیت فوتسال استان متاسفانه در چند سال اخیر خوب نبوده و نماینده های اصفهان جز مدعیان نبوده اند و در واقع  نبود مدیریت صحیح به بازیکنان با استعداد اصفهان آسیب رسانده ولی امیدوارم در سال های آینده با ایجاد تغییرات این نواقص برطرف شده و فوتسال استان بتواند در سطح کشور بدرخشد. من در اصفهان با مربیان زیادی کار کرده ام اما کسی که فوتسال را به معنای واقعی به من یاد داده خانم فاطمه اعتدادی بودند که در واقع ایشان استعداد من را در این رشته کشف کرد.
نیاز سده لنجان به امکانات بیشترفوتسال در سده لنجان  با وجود استعداد های خوبی که در این منطقه حضور دارند، آن طور که باید مورد توجه قرار نگرفته ولی فوتسال در اینجا باید بیشتر دیده شده و اهمیت بیشتری به این رشته داده شده و امکانات و سالن‌های مجهزتری باید در اختیار این شهرستان قرار بگیرد، زیرا در صورتی که امکانات بیشتر شود، می توان امیدوار بود استعداد های بیشتری شناخته شده و به ورزش کشور معرفی شوند.
حضور ثابت در تیم ملی
عضویت در تیم ملی آرزوی هر بازیکنی است و من هم از اینکه در تیم ملی فوتسال کشورمان حضور دارم، خوشحال هستم و حضور ثابت در تیم ملی یکی از اهداف اصلی من هست و می خواهم بهترین چه در مسابقات لیگ و چه در تیم ملی، بهترین عملکرد را داشته باشم و بازیکن موثری برای تیمم باشم. از خانواده‌ام، هم تیمی‌هایم و سرمربی فوق‌العاده‌مان متشکرم که همیشه پشتیبانم بوده‌اند.
 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس