روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ May 27 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

سخنگوی وزارت خارجه: ایران برای توافق تا ابد منتظر نمی‌ماند

  • کد خبر 16579
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۱۲/۱۰

آقای خطیب‌زاده در توئیتر نوشت: اگر کاخ سفید تصمیمش را بگیرد، توافق کاملا در دسترس است. ایران برای توافق آماده است، اما تا ابد منتظر نمی‌ماند.

سخنگوی وزارت خارجه گفت: آمریکا سال‌هاست که از برجام کنار کشیده است. از این رو است که باید اطمینان یابیم که این اتفاق دیگر تکرار نمی‌شود.

به گفته این دیپلمات ارشد کشورمان، «همه کشور‌ها برای خود «گزینه‌های جایگزین» دارند، هرچند که توخالی بودن گزینه جایگزین آمریکا پیش از این ثابت شده است. درشت‌گویی و بلوف‌زنی نتیجه نداشته و نخواهد داشت. این اتخاذ تصمیم است که نتیجه می‌دهد.»

شب گذشته نشست غیررسمی هیأت‌های جمهوری اسلامی ایران، اتحادیه اروپا و ۱ ۴ با حضور مذاکره کنندگان ارشد در وین برگزار شد. جلسه علی باقری مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران و انریکه مورا هماهنگ کننده گفت‌وگو‌ها عصر امروز دوشنبه در وین برگزار شد.

پیش از این جلسه نیز دیدار‌های دوجانبه جداگانه‌ای بین علی باقری مذاکره‌کنندگان ارشد کشورمان و روسای هیأت‌های روسیه و چین برگزار شد.

هشتمین دور مذاکرات وین برای لغو تحریم‌ها علیه ایران از سه‌شنبه ۱۹ بهمن آغاز و پس از تنفسی ۱۱ روزه برای مشورت هیأت‌ها با پایتخت‌هایشان با حضور هیأت‌های ایران و گروه ۱ ۴ از سرگرفته شد. پس از آن نیز رایزنی‌ها در سطوح و فرمت‌های مختلف در حال برگزاری است.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس