روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ May 27 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

اصفهان میزبان جشنواره فیروزه ای

  • کد خبر 16376
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۱۱/۰۷

مجری جشنواره فیروزه ای در اصفهان گفت: همزمان با هفتمین دوره جشنواره فیروزه‌ای، اصفهان میزبان اولین جشنواره کالا و محصولات فرهنگی استان است.

به گزارش دبیر خانه اجرایی جشنواره فیروزه ای در اصفهان، فرحناز علیزاده افزود: همزمان با هفتمین سال برگزاری جشنواره فیروزه ای در تهران ،امسال ما اولین جشنواره کالا و محصولات فرهنگی استان اصفهان را میزبانی می کنیم.
وی ادامه داد: این جشنواره با موضوعات عروسک، اسباب بازی، هدایای فرهنگی و نوشت افزار زیر نظر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با همکاری معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه فرهنگی هنری سرزمین قصه های کهن برگزار می شود.
موسس سرزمین قصه های کهن با بیان اینکه جشنواره فیروزه ای با هدف حمایت از کسب و کارهای فرهنگی و هنری در استان های مختلف برگزار می شود تصریح کرد: هر استان براساس شاخص های هنری منطقه خودش کار می کند؛ اصفهان شهری است مملو از هدایای فرهنگی، چراکه از نظر صنایع دستی غنی است و بر اساس این شاخص میزبان جشنواره است.
مجری برگزاری جشنواره فیروزه ای در اصفهان اضافه کرد: سرزمین قصه های کهن موسسه مجری طرح در استان اصفهان است و هدف این جشنواره حمایت از کسب و کارهای فرهنگی است؛ که به دلیل کرونا به صورت مجازی برگزار می شود و امیدواریم بتوانیم در سال های بعد به صورت حضوری و همراه با نمایشگاهی از آثار میزبان باشیم.
علیزاده یادآور شد: افراد فعال در حوزه عروسک، اسباب بازی، هدایای فرهنگی ونوشت افزار که طرح و ایده ای برای تولید داشته و نمونه اولیه را تولید کرده ونیازمند به سرمایه گذاری هستند، عکس محصول خود را درسایت جشنواره بارگذاری کرده تا آثارشان توسط داوران متخصص واهل فن داوری شود.پس از آن به نفرات اول تا سوم هر رشته جوائز نقدی وحمایت های موثر کسب وکاری تعلق می گیرد.
وی خاطرنشان کرد: برای حمایت از این جشنواره وکسب وکارهای فرهنگی شرکت کننده در این جشنواره با ارگان های مختلفی وارد مذاکره شده و موفق شدیم حمایت استانداری ، سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری، دانشگاه هنر اصفهان، میراث فرهنگی ،کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان ،دانشگاه سیتی سنتر و کانون کار آفرینی اصفهان را  از جشنواره فیروزه ای استان اصفهان بدست آوریم.
مجری طرح جشنواره فیروزه ای در اصفهان گفت: شرکت کنندگان می توانند عکس آثار خود را تا ۲۱ بهمن ماه ۱۴۰۰ به آدرس اینترنتی www.jayezehfiroozeh.ir در بخش استان اصفهان بارگزاری کنند. شرکت کنندگان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتربه  دبیرخانه جشنواره فیروزای به آدرس: اصفهان، خیابان توحید، مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان، موسسه فرهنگی هنری سرزمین قصه های کهن مراجعه و یا با شماره تلفن های  09027373870 و 36284408 تماس بگیرید.
 گفتنی است به نفرات اول تا سوم جوایز نقدی به مبلغ سه تا یک میلیون تومان به همراه تندیس و لوح تقدیر اهدا می شود.
 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس