روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ June 05 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

هوای اصفهان آلوده است/۱۴ ایستگاه بر مدار قرمز و نارنجی

  • کد خبر 16366
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۱۱/۰۶

اصفهان- کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۱۳۴ وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

محمود مزارع  اظهار داشت: کیفیت هوا براساس اطلاعات ایستگاه‌های پایش آنلاین در خیابان استانداری با شاخص ۱۳۸، انقلاب با شاخص ۱۳۶، باهنر با شاخص ۱۳۳، پروین با شاخص ۱۴۱، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۴۰، رودکی با شاخص ۱۰۴، رهنان با شاخص ۱۰۳، فرشادی با شاخص ۱۲۱، فیض با شاخص ۱۴۳، میرزا طاهر با شاخص ۱۰۷ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۳۰ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس است.

او خاطرنشان کرد: شاخص کیفی هوا در سه ایستگاه در خیابان‌های احمدآباد، جِی و کاوه به ترتیب با ۱۵۳، ۱۶۷ و ۱۵۷ AQI وضعیت (قرمز) ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد.

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۲۲ ناسالم برای گروه‌های حساس و در شاهین شهر با شاخص ۸۶ و مبارکه با شاخص ۸۴ در شرایط قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان از امروز شنبه تا پایان هفته جاری به دلیل سکون جوی و وارونگی دما، غلظت آلاینده‌های جوی روند افزایشی دارد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

منبع: مهر

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس