روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ May 24 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

وجود گوگرد در هوا به دلیل مصرف مازوت/کودکان و مبتلایان به آسم تردد نکنند

  • کد خبر 16343
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۱۱/۰۴

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: هوای اصفهان در شرایط کنونی با مصرف مازوت در نیروگاه آلوده‌تر شده و یکی از مشخصات مازوت وجود درصد بالای گوگرد در آن است و آلاینده‌های مختلف و دی‌اکسیدهای گوگرد و ذرات معلق، خطرات جدی برای سلامت شهروندان به دنبال دارد.

 محمدمهدی امین در خصوص خطرات آلودگی هوای اصفهان و بروز بیماری‌ها، اظهار کرد: هوای اصفهان در شرایط کنونی با مصرف مازوت در نیروگاه آلوده‌تر شده و یکی از مشخصات مازوت وجود درصد بالای گوگرد در آن است و آلاینده‌های مختلف و دی‌اکسیدهای گوگرد و ذرات معلق خطرات جدی برای سلامتی شهروندان به دنبال دارد.

وی اضافه کرد: افراد مسن، کودکان و افراد مبتلا به آسم در ابتلاء به بیماری‌ها مستعدتر هستند و بیماری‌هایی که برای این نوع آلاینده‌ها وجود دارد باعث مرگ زودرس و ابتلاء به بیماری‌های ریوی و افزایش مراجعه به بیمارستان‌ها به دلیل بیماری‌های قلبی و ریوی می‌شود. همچنین آلودگی هوا افزایش ابتلاء به آسم را در پی دارد و از دیگر عوارض هوای آلوده تغییر در عملکرد ریه، زایمان زودرس، مرگ زودرس نوزادان و افزایش ابتلا به دیابت است.

نقش مؤثر مواد غذایی غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها برای سلامتی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تاکید کرد: در مورد توسعه بهداشتی مطابق معمول باید افرادی که مبتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی و آسم هستند از حضور در فضاهای باز و در شهر و هوای آلوده پرهیز کنند و در منزل بمانند. نوشیدن مایعات و آب و خوردن میوه و سبزیجات و مواد غذایی غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها هم می‌تواند نقش بسیار مفیدی داشته باشد.

امین تصریح کرد: استفاده از ماسک‌های نوع مرغوب N۹۵ نیز می‌تواند در شرایط آلودگی هوا بسیار کمک کننده باشد و از تشدید بیماری کووید -۱۹ در افراد مستعد جلوگیری کند. همچنین در شرایط آلودگی هوا بهتر است که کودکان و افراد مبتلا به آسم از حضور در شهر، ترافیک و هوای آلوده پرهیز کنند.

منبع: ایمنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس