روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ January 25 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

۷۷ مبتلا به «اومیکرون» در اصفهان شناسایی شد

  • کد خبر 16227
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۱۰/۲۳

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در حال حاضر ۷۷ نفر در این استان مبتلا به کرونا «اومیکرون» شدند همچنین ابتلا به اومیکرون در ۱۲ شهرستان گزارش شده است.

پژمان عقدک در خصوص وضعیت شیوع جهش جدید کرونا در استان، اظهار کرد: در حال حاضر ۷۷ نفر در اصفهان مبتلا به کرونا «اومیکرون» در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شناسایی شدند که در شهرستان‌های اصفهان ۳۹ نفر، نجف‌آباد ۹ نفر، فلاورجان هشت نفر، خمینی‌شهر شش نفر، مبارکه پنج نفر، شاهین‌شهر دو نفر، بوئین و میاندشت یک نفر، نطنز دو نفر، شهرضا دو نفر، اردستان یک نفر، چادگان یک نفر و در نائین هم یک نفر مبتلایان به این سویه گزارش شده است.

وی اضافه کرد: ویروس «اومیکرون» صددرصد کشنده و واکسن گریز نیست و این تصورات اشتباه است، ویروس اومیکرون نسبت به سویه‌های قبلی مانند «دلتا» کشندگی کمتری دارد، افراد با دیدن هر نوع علائمی باید سریع به پزشک مراجعه کنند، علامت‌های ابتلاء به سویه «اومیکرون» مانند علائم سویه کرونا «دلتا» است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تاکید کرد: علامت‌های ابتلاء به سویه «اومیکرون» مانند علائم سویه کرونا «دلتا» است و مبتلایان دچار خستگی، بی‌حالی، سردرد، سرفه و موارد دیگر می‌شوند باید با دیدن این نوع علائم در بدن به این فکر باشند که احتمال دارد مبتلا به کرونا «اومیکرون» شده باشند.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که سه دوز واکسن کرونا را تزریق می‌کنند حدود ۸۰ درصد در برابر این ویروس ایمنی پیدا می‌کنند، ویروس «اومیکرون» نسبت به سویه‌های قبلی مانند «دلتا» کشندگی کمتری دارد و آنچه مهم است سرعت سرایت پذیری ۲.۵ تا چهار برابری این ویروس است که انتشار بالایی نسبت به سوش‌های قبلی دارد.

منبع: ایمنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس