روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ May 27 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

لیست تیم ملی چه زمانی اعلام می‌شود؟

  • کد خبر 16208
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۱۰/۲۲

لیست تیم ملی برای بازی با عراق و امارات که روزهای هفتم و ۱۲ بهمن در استادیوم آزادی برگزار می‌شود سوم بهمن‌ماه و بعد از پایان بازی‌های لیگ برتر در آن روز اعلام می‌شود.

باشگاه‌های حاضر در لیگ برتر هفته اول از دور برگشت را در روزهای ۲-۳-۴ بهمن پشت سر می‌گذارند و بعد از آن به تعطیلات زمستانی می‌روند. پیش تر قرار بود لیست تیم ملی بعد از پایان بازی‌های هفته شانزدهم لیگ برتر اعلام شود اما از آنجایی که شروع تمرینات تیم ملی در زمین شماره دو کمپ تیم‌های ملی از چهارم بهمن است لیست تیم ملی سوم بهمن و بعد از پایان بازی‌های آن روز لیگ برتر به صورت رسمی اعلام می‌شود. البته پیش از اعلام رسمی لیست تیم ملی، فدراسیون فوتبال با باشگاه‌های خارجی و همچنین بازیکنان داخلی که قرار است در اردوی تیم ملی حاضر شوند هماهنگی‌های لازم را به عمل خواهد آورد تا همگی برای حضور در اردوی تیم ملی مهیا شوند.

تعطیلات زمستانی لیگ برتر روز چهارم بهمن و با بازی فجر سپاسی و نساجی در استادیوم حافظیه شیراز از راه خواهد رسید. نکته جالب اینکه تیم ملی به بهانه بازی با عراق که روز هفتم بهمن برگزار می‌شود تنها سه روز تمرین خواهد کرد و این بار بازیکنان داخلی همراه با لژیونرها در اردوی تیم ملی حاضر می‌شوند. در حالی که پیش تر بازیکنان داخلی چند روز زودتر تمرینات تیم ملی را آغاز می‌کردند. به این خاطر که بازیکنان داخلی در روزهای ۲-۳-۴ بهمن درگیر همراهی تیم‌های باشگاهی در بازی‌های لیگ برتر خواهند بود. البته اسکوچیچ می‌توانست با درخواست برپایی اردوی زودتر برای تیم ملی موجب لغو بازی‌های هفته شانزدهم شود اما سرمربی تیم ملی ترجیح داد به جای این کار بازی‌های هفته شانزدهم لیگ برتر برگزار شود و بازیکنان داخلی بعد از همراهی تیم‌های باشگاهی در این بازی‌ها در اردوی تیم ملی حاضر شوند. لژیونرها هم طبق قانون ۷۲ ساعت پیش از اردوی تیم ملی می‌توانند اردوی تیم باشگاهی خود را ترک کنند.

منبع: ورزش سه

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس