روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ May 24 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

تاثیر مثبت شیر مادر مبتلا به کرونا بر روی نوزاد

  • کد خبر 16165
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۱۰/۱۸

محققان در پژوهشی تازه دریافتند شیر مادر مبتلا به کرونا می‌تواند برای نوزادانشان آنتی بادی به همراه داشته باشد.

به تازگی محققان آمریکایی دریافتند شیر مادران مبتلا به کرونا می‌تواند آنتی بادی (پادتن) را برای نوزادانشان به همراه آورد.

به گزارش پایگاه «medical xpress»، یک تیم از محققان آمریکایی اعلام کردند مادران مبتلا به کرونایی که به نوزادان خود شیر می‌دهند، آنتی بادی‌هایی را برای نوزادان شان به ارمغان می‌آورند که می‌تواند محافظی طبیعی برای این نوزادان در برابر کرونا باشد.

این تیم تحقیقاتی، شامل محققانی از «دانشگاه واشنگتن»، «دانشگاه مرکز پزشکی روچستر»، «دانشگاه کالیفرنیا» و شمار دیگری از دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی آمریکایی بود و نتایج آن در تاریخ ۲۳ دسامبر ۲۰۲۱ در مجله ایمنی شناسی «Frontiers» به چاپ رسید.

این گزارش جدید نشان می‌دهد شیر «زنان شیرده» مبتلا به ویروس «SARS-CoV-۲» (ویروس عامل کرونا) حاوی ویروس نیست. این تحقیقات همچنین از پیشنهاد‌هایی حمایت می‌کند که از زنان می‌خواهد تا در طول مدت داشتن بیماری کرونا و نیز بعد آن به شیر دادن به نوزادان شان ادامه دهند.

این تیم نمونه‌های شیر مادر را برای آنتی بادی‌های ایمونوگلوبین A، مخصوص پروتئین سنبله در ویروس کرونا که مسئول این همه گیری است، مورد آزمایش قرار دادند. در این آزمایش مشخص شد سه چهارم زنان به تولید آنتی بادی در شیرهایشان تا دو ماه ادامه می‌دهند که در برخی از آنها، آغاز آن ظرف هفته‌ای که کرونای این زنان تشخیص داده شده بود، صورت پذیرفته است.

در این پژوهش بیش از ۶۰ زن تحت تحقیقات قرار گرفتند. «میشل مک گوایر» (Michelle McGuire) از دانشگاه آیداهو که ریاست این پژوهش را بر عهده داشت، گفت: آنتی بادی‌ها در بیشتر این زن‌ها تا دو ماه بالا بود، بنابراین اگر شما مبتلا به کرونا هم هستید؛ شیردهی کاردرستی است.

 آنتی بادی موجود در شیر مادر احتمالا منبعی پایدار از ایمنی غیر فعال را برای نوزادان فراهم می‌کند.

محققان می‌گویند: هیچ ویروس زنده‌ای در شیر مادران مبتلا به کرونا کشف نشده است و شیر دادن نه تنها برای نوزادان ایمن است، بلکه احتمالا سبب حفاظت از نوزاد نیز خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس