روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۰۶ تير ۱۴۰۱ June 27 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

آیا کرونا اومیکرون باعث بروز مشکلات پوستی می‌شود؟

  • کد خبر 16121
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۱۰/۱۲

نتایج مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که راش پوستی دیگر علامت غیر عادی گونه اومیکرون ویروس کرونا است.

گونه جدید ویروس کرونا که اومیکرون نام دارد و برای اولین بار در آفریقای جنوبی شناسایی شد، در چندین کشور دیگر نیز شیوع پیدا کرده است و باعث افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کووید -۱۹ شده است. سازمان جهانی بهداشت (WHO) اخیراً اعلام کرده است که این گونه جدید ممکن است خطرناک باشد و سیستم مراقبت‌های بهداشتی را تحت تأثیر قرار دهد. با توجه به افزایش شیوع گونه اومیکرون ویروس کرونا، بسیاری از کشورها محدودیت‌های جدیدی اعمال کردند و از افراد درخواست کردند اقدامات پیشگیرانه را رعایت کنند و در صورت بروز هرگونه علائم شبیه به سرماخوردگی به پزشک مراجعه و تست کرونا انجام دهند.

آیا اومیکرون نگران کننده است؟

با وجود این که در حال حاضر گونه اومیکرون ویروس کرونا با سرعت برق در حال شیوع پیدا کردن است، اما متخصصان معتقدند که این گونه از ویروس کرونا باعث بروز علائم خفیف می‌شود و معمولاً خطر بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید -۱۹ را افزایش نمی‌دهد. با این وجود، سازمان جهانی بهداشت (WHO) از مردم درخواست کرده است که این گونه جهش یافته را جدی گرفته و آن را به عنوان یک بیماری خفیف در نظر نگیرند؛ بنابراین لازم است افراد همچنان از ماسک استفاده کنند، فاصله اجتماعی خود از دیگران را حفظ کنند و از حضور در محیط‌های شلوغ و بدون تهویه مناسب دوری کنند.

علائم کرونا اومیکرون چیست؟

گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد که معمولاً افراد مبتلا به گونه امیکرون ویروس کرونا علائم خفیف آن را تجربه می‌کنند. متخصصان معتقدند که علائم رایج این گونه جدید جهش یافته شامل تب خفیف، خارش گلو، آبریزش بینی، عطسه، بدن درد زیاد، خستگی و تعریق شبانه می‌شود. علاوه بر این، افراد مبتلا به گونه اومیکرون ممکن است دچار بعضی علائم غیر عادی مانند حالت تهوع به همراه استفراغ و کاهش اشتها شوند.

آیا کرونا اومیکرون باعث بروز راش پوستی می‌شود؟

نتایج مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که دیگر علامت غیر عادی گونه اومیکرون ویروس کرونا راش پوستی است. محققان معتقدند که راش پوستی ممکن است نشانه‌ای از التهاب ناشی از ویروس کرونا باشد، به نظر می‌رسد که راش پوستی باید به عنوان چهارمین علامت کلیدی گونه اومیکرون ویروس کرونا در نظر گرفته شود. گزارش‌های ارائه شده نشان می‌دهد که برخی افراد مبتلا به بیماری کووید -۱۹ عارضه انگشت کووید را تجربه می‌کنند، که طی آن افراد با زخم‌های مشابه زخم‌های ناشی از سرمازدگی در انگشتان پا و حتی انگشتان دست روبه‌رو می‌شوند که ممکن است با درد و خارش همراه باشد.

در صورت مبتلا شدن به بیماری کووید -۱۹ چه اقداماتی انجام دهیم؟

در صورتی که علائم مربوط به بیماری کووید -۱۹ یا گونه جدید اومیکرون را تجربه کردید سریعاً تست کرونا انجام دهید و تا زمانی که نتیجه تست شما مشخص نشده است خود را قرنطینه کنید. در صورتی که نتیجه آزمایش کرونا مثبت اعلام شد نیز باید به قرنطینه کردن خود ادامه دهید و علائم خود را به صورت منظم کنترل کنید. اگر دچار مشکلات تنفسی مانند تنگی نفس و درد قفسه سینه شدید، سطح اکسیژن خود را بسنجید و در صورت لزوم به پزشک مراجعه کنید.

منبع: ایمنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس