روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ August 11 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

نایب رییس بانوان هیات اسکی استان:

اصفهان با کمبود پیست اسکی استاندارد روبروست

  • کد خبر 16110
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۱۰/۱۱

نایب رییس بانوان هیات اسکی اصفهان گفت : اسکی بازان و فعالان ورزش‌های زمستانی در این استان با کمبود پیست اسکی مواجه هستند و تنها یک پیست اسکی استاندارد در این خطه وجود دارد.

وجیهه مطهری روز شنبه  افزود: تنها مکان مناسب و استاندارد اسکی در استان اصفهان پیست اسکی فریدونشهر با ۶۰ هکتار مساحت است.

وی با بیان اینکه در زمینه زیرساخت‌های این رشته نیز امکانات موجود محدود است بیان کرد: تجهیزات اسکی گران قیمت و به دلیل وارداتی بودن دسترسی به آن بسیار سخت است.

نایب رییس بانوان هیات اسکی استان اصفهان یکی دیگر از مشکلات هیات اسکی استان را مشکلات مالی بیان کرد و ادامه داد: درخصوص اعزام تیم‌ها به ویژه در سال‌های اخیر به علت کرونا با مشکلات مالی مواجه بودیم.

وی عنوان کرد: در دوران شیوع کرونا هیچ اعزامی از اسکی بازان استان صورت نگرفته است. 

مطهری با اشاره به اینکه استعدادیابی از برنامه‌های شاخص و دارای اولویت هیات اسکی بانوان استان اصفهان در چند سال اخیر بوده است، اظهارداشت: آموزش و استعدادیابی در این رشته به صورت آنلاین یا حضوری به صورت انفرادی و با تعداد بسیار محدود برگزار شده است.

وی خاطرنشان کرد: در دوران کرونا فعالیت رشته اسکی به صورت محدود و با ظرفیت بسیار پایین ادامه داشت و کمترین میزان مسابقات در این رشته برگزار شد.

نایب رییس بانوان هیات اسکی استان اصفهان گفت: حدود یکهزار اسکی‌باز در استان اصفهان در رشته‌های آلپاین و اسنوبرد و صحرانوردی، رولر اسکی، فری استایل و چمن فعالیت دارند که ۵۰ درصد از این ورزشکاران را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی عنوان کرد: ۲۵ مربی بانو در رشته‌های آلپاین و اسنوبرد و نیز ۱۵ داور بانو در استان اصفهان در این رشته مشغول هستند.

مطهری همچنین با بیان اینکه اسکی از ورزش‌های نوپا در استان است که به‌صورت رسمی از سال ۸۳ با احداث پیست اسکی فریدونشهر فعالیت خود را شروع کرد افزود: این رشته در دهه اخیر با برنامه‌ریزی که صورت گرفت توانست به ویژه در بخش پایه در سطح کشور صاحب سکو شود.

وی تشریح کرد: برنامه و چشم‌انداز هیات کسب افتخار در عرصه‌های بین المللی است.

نایب رییس بانوان هیات اسکی استان اصفهان با اشاره به بازگشایی آزمایشی پیست اسکی فریدونشهر در پنجشنبه و جمعه هفته گذشته ،گفت: کمبود بارش‌ها و ماندگاری کمِ برف یکی از مشکلات عمده رشته اسکی در استان اصفهان است.

وی اشاره کرد: پیست اسکی شهر افوس نیز در استان وجود دارد که زیرساخت‌های آن هنوز کامل مهیا نشده و غیرقابل استفاده است.

پیست اسکی فریدونشهر در سه کیلومتری این شهر در دامنه کوه تسیخه قرار دارد؛ دسترسی به این پیست از طریق جاده ارتباطی اصفهان به الیگودرز، سه راهی فریدونشهر، جاده فریدونشهر به سیبک، سه راهی جاده روستای چغیورت امکان پذیر است.

شهرستان های فریدونشهر و بویین میاندشت به ترتیب با ۳۵ و ۲۴ هزار نفر جمعیت در ۱۸۰ و ۱۶۰ کیلومتری غرب استان اصفهان همجوار با رشته کوه های زاگرس مرکزی واقع شده است.

یک هزار ورزشکار در استان اصفهان در رشته های مختلف اسکی فعالیت می‌کنند.

منبع: ایرنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس