روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ May 24 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مطرح کرد:

عوارض مصرف بیش از اندازه قهوه و چای

  • کد خبر 15980
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۰۹/۲۵

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: مصرف قهوه و چای غلیظ منجر به کم‌خونی می‌شود و توصیه می‌شود به صورت رقیق و با احتیاط استفاده شود.

حسن انتظاری  در خصوص مصرف قهوه، چای و کاکائو، اظهار کرد: این مواد حاوی کافئین است، مصرف قهوه، چای و کاکائو برای بیماری‌های مزمن از جمله دیابت و بیماری‌های قلبی مفید است، اما افراد نباید در مصرف مواد غذایی حاوی کافئین زیاده‌روی کنند چرا که عوارض دارد.

وی با اشاره به عوارض بیش از اندازه مواد غذایی حاوی کافئین، ادامه داد: پوکی استخوان و بی‌خوابی از جمله عوارض مصرف بیش از اندازه مواد غذایی حاوی کافئین مانند قهوه است، میزان کافئین چای نسبت به نوشیدنی قهوه می‌تواند کمتر باشد، همچنین باید بدانیم میزان این ماده در قهوه‌های مختلف متفاوت است. میزان کافئین در انواع چای نیز متفاوت است و بسیاری آن را برای رفع خستگی مصرف می‌کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه مصرف قهوه و چای غلیظ منجر به کم‌خونی می‌شود، افزود: مصرف این نوشیدنی‌ها در افرادی که مبتلا به زخم معده بوده یا مستعد ابتلاء به این بیماری هستند، موجب تشدید آن می‌شود و علاوه بر این ضربان قلب و فشارخون را نیز افزایش می‌دهد. به همین دلیل توصیه می‌شود با احتیاط و به صورت رقیق مصرف شود تا فواید آن به حداکثر و عوارض آن به حداقل برسد.

وی با اشاره به تأثیر آنتی‌اکسیدان موجود در چای و قهوه بر درمان بیماری‌ها، تصریح کرد: مصرف مواد غذایی حاوی آنتی‌اکسیدان مانند قهوه و چای از سرطان‌ها، دیابت و آلزایمر به صورت مستقیم جلوگیری می‌کند؛ میزان مصرف چای و قهوه در تمام افراد به یک اندازه نیست و برخی در مصرف آن زیاده‌روی می‌کنند، توصیه می‌شود مصرف چای و قهوه را محدود کنند و اگر چای مصرف کردند به صورت رقیق استفاده کنند، زیرا کافئینی که در چای و قهوه وجود دارد، می‌تواند باعث افزایش عوارض گوارشی شود.

انتظاری با تاکید بر اینکه موادی که در چای وجود دارد می‌تواند باعث کاهش جذب آهن شود، خاطرنشان کرد: به افرادی که دچار کم‌خونی و فقر آهن هستند، توصیه می‌شود که این نوشیدنی را بلافاصله بعد از غذا مصرف نکنند و یک ساعت قبل از وعده غذایی و تا دو ساعت بعد از آن از مصرف چای پرهیز کنند، مصرف قهوه و چای باید در افراد کم‌خون، کودکان و زنان باردار محدود باشد.

منبع: ایمنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس