روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ May 27 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

خواص درمانی روغن زیتون که از آن بی خبرید

  • کد خبر 15946
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۰۹/۲۰

روغن زیتون سالم‌ترین روغن گیاهی است که انسان می‌تواند از آن استفاده کند.

روغن زیتون بهترین روغن گیاهی موجود در دنیا است و مصرف آن خواص و فواید بیشماری برای سلامتی بدن انسان دارد و استفاده از آن موجب افزایش طول عمر خواهد شد.
متخصصان تغذیه بر قرار دادن روغن زیتون در سبد مصرفی روزانه خانواده تاکید فراوان دارند، لذا توصیه می‌شود تمامی افرادی که به تغذیه خود اهمیت می‌دهد و مراقب سلامتی خود هستند از مصرف روغن زیتون بصورت خوراکی و مالیدنی دریغ نکنند.
بنابرتوصیه کارشناسان تغذیه، روغن زیتون مصرف بسیاری دارد، از جمله مصرف روغن زیتون برای پخت و پز و اضافه کردن آن برای طعم دار کردن انواع سالاد و ... و همچنین استفاده از آن برای ماساژ در از بین بردن درد‌های رماتیسمی نیز رایج است. خواص درمانی روغن زیتون که از آن بی خبرید
خواص روغن زیتون برای روده
سیتواسترول ماده ایی در روغن زیتون است که باعث جذب بهتر کلسیم، منیزیم و آهن در روده می‌شود و همچنین از جذب کلسترول در روده کوچک جلوگیری می‌کند. علاوه بر این‌ها روغن زیتون می‌تواند کرم‌ها و انگل‌های موجود در روده را به راحتی دفع کند.
خواص روغن زیتون برای زخم
برای استفاده از روغن زیتون برای بهبود زخم و از بین رفتن جای آن هر روز روغن زیتون را بر روی جای زخم بمالید و آن را کمی ماساژ دهید. این عمل باعث می‌شود که سلول‌های مرده جای زخم سست شده و از بین بروند. همچنین پیشنهاد می‌شود که برای از بین بردن جای زخم، قبل از خواب روغن زیتون را بروی زخم بمالید و صبح بعد از بیدار شدن آنرا بشورید. تا جای زخم تیره نشود و پوست در محل زخم خشک نشود.
همچنین می‌توانید خواص روغن زیتون همراه با عسل برای جلوگیری از عفونی نشدن محل زخم استفاده کنید. زخمی که در حال بهبودی است را هر روز با ترکیب روغن زیتون و عسل چرب کنید تا هیچ جای زخمی بر روی پوستتان باقی نماند.
خواص درمانی روغن زیتون که از آن بی خبریدخواص روغن زیتون برای چشم
استفاده از آن برای پاک کردن آرایش‌های دور چشم است. اگر به طور مرتب آرایش می‌کنید و در هنگام استراحت شبانه باید آن‌ها آن را پاک کنید، استفاده از پد‌های پاک کننده آرایش می‌تواند باعث خشک شدن پوست دور چشم شما شود، بنابراین برای این موضوع می‌توانید از خواص روغن زیتون بهره بگیرید.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس