روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ June 05 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان:

بازار طلا وابسته به دلار است

  • کد خبر 15925
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۰۹/۱۷

علی موزرانی گفت: نرخ جهانی انس طلا تغییری نداشته بلکه افزایش قیمت طلا در ایران، ناشی از گرانی ارز بوده است.

علی موزرانی نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان گفت: با بازگشت برجام، بازار ارز متحول شده و این اتفاق بر همه بازار‌ها به ویژه طلا اثر گذار خواهد بود. اما در صورت عدم تحقق برجام، نرخ دلار بر اساس میزان عرضه ارز در بازار تعیین خواهد شد.

وی گفت: نرخ جهانی انس طلا تغییری نداشته بلکه این افزایش، ناشی از گرانی ارز بوده است. قطعاً مذاکرت وین، تأثیر قابل توجهی بر این شرایط داشته است. انجام دور هفتم مذاکرات و جوسازی رسانه‌ای تأثیرات روانی بر نرخ دلار گذاشته و قیمت دلار هم تأثیری مستقیم بر بهای طلا دارد.

وی با تاکید بر تأثیر تحقق مذاکرات بر بازار‌ها گفت: با بازگشت برجام، بازار ارز متحول شده و این اتفاق بر همه بازار‌ها به ویژه طلا اثر گذار خواهد بود. اما در صورت عدم تحقق برجام، نرخ دلار بر اساس میزان عرضه ارز در بازار تعیین خواهد شد.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان در رابطه با وضعیت فعلی بازار طلا گفت: در حال حاضر به دلیل شرایط اقتصادی و قدرت مالی پایین مردم، این بازار، دچار رکود محسوسی است. ضمن آنکه عده‌ای هم به دلیل تأثیر گذاری مذاکرات وین بر بازار، منتظر تعیین تکلیف هستند و به این دلیل از خرید طلا صرف نظر کرده تا نتیجه قطعی مشخص شود.

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس