روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ May 24 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

خواص نارنگی

  • کد خبر 15891
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۰۹/۱۱

نارنگی از بهترین داروهای طبیعی ضدسرفه است که مصرف آن برای افرادی که مبتلا به سرفه‌های خلط‌ دار هستند، بسیار مناسب است.

این میوه مانند شربت اکسپکتورانت خاصیت خلط‌آور دارد و موجب تخلیه خلط از گلو و کاهش سرفه‌های بیمار می‌شود.

پوست خشک‌شده ی نارنگی یکی از مفیدترین بخش‌های این میوه برای بهبود سرفه‌های روزهای سرد زمستانی است.
افرادی که به نفخ شکم مبتلا هستند، با مصرف میوه نارنگی می‌توانند این مشکل را درمان کنند. این افراد می‌توانند میوه نارنگی را به تنهایی میل کنند یا از آب یا میوه خشک‌شده آن مصرف کنند که همگی خاصیت ضد نفخ دارند. حتی افرادی که تمایل دارند، می‌توانند میوه خشک‌‌شده نارنگی را به صورت پودر درآورده و آن را به غذای خود اضافه کنند تا اثر نفاخیِ غذا را از بین ببرد.
افرادی که در نسخه آنها داروهایی وجود دارد که به افزایش میزان پتاسیم خون کمک می‌کند، باید مراقب باشند که مصرف همزمانِ این داروها با نارنگی، موجب افزایش بیش از حدِ پتاسیم در بدن آنها می‌شود و این مسئله، خود، عوارضِ جانبیِ متعددی به دنبال دارد؛ بنابراین، افرادی که داروهای حاوی پتاسیم مصرف می‌کنند، باید در مصرف نارنگی دقت و حتما پس از مشاوره با متخصص، این میوه را مصرف کنند.
افرادی که دچار مسمومیت با الکل می‌شوند، می‌توانند این مسمومیت را با نوشیدن آب نارنگی یا خوردن نارنگیِ تازه برطرف کنند. همچنین، خاصیتِ سم‌زداییِ نارنگی به بیمار کمک می‌کند تا خیلی سریع بر مسمومیت و ضعفِ خود غلبه کند.

اگر به فشارخون مبتلا هستید، نوشیدن آب نارنگی تازه یا افزودن میوه خشک‌شده ی آن به غذا کمک می‌کند تا فشار خون خود را کاهش دهید و آن را کنترل کنید. همچنین، افرادی که نیاز به دریافت پتاسیم بیشتری دارند، می‌توانند با نارنگی، میزان پتاسیمِ مورد نیاز خود را تامین کنند.
 

 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس