روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ January 25 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

مدیر فنی مراکز معاینه فنی شهرداری خبر داد:

کاهش ۲۲ درصدی مراجعه به مراکز معاینه فنی خودرو در اصفهان

  • کد خبر 15871
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۰۹/۰۸

مدیر فنی مراکز معاینه فنی شهرداری اصفهان با اشاره به مراجعه ۴۰۰ تا ۵۰۰ دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی خودرو در اصفهان، گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۲ درصد کاهش دارد.

منصور خادمی با اشاره به اینکه هم اکنون ۷ مرکز معاینه فنی خودروهای سبک با ۱۱ خط در حال ارائه خدمات به شهروندان اصفهان هستند، اظهار کرد: یک مرکز معاینه فنی خودورهای سنگین و نیمه سنگین در بلوار فرزانگان، روبروی باغ فدک در حال ارائه خدمات به خودروهای سنگین و نیمه سنگین درون و برون شهری است.

وی افزود: هنوز مرکزی برای معاینه فنی موتورسیکلت در اصفهان نداریم اما راه اندازی مرکز معاینه فنی موتورسیکلت نیز در دستور کار است و فراخوان احداث مرکز معاینه فنی موتورسیلکت داده شده است.

مدیر فنی مراکز معاینه فنی شهرداری اصفهان با بیان اینکه درحال حاضر مراکر معاینه فنی خودورهای شهر اصفهان خلوت است و میزان مراجعان نسبت به سال قبل کاهش داشته، گفت: به صورت میانگین روزانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ دستگاه به مراکز معاینه فنی مراجعه می کنند که آمار مراجعه نسبت به سال گذشته ۲۲ درصد کاهش دارد.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه نوبت دهی مراکز معاینه فنی خودرو در اصفهان، گفت: برای جلوگیری از اتلاف وقت شهروندان و پیشگیری ابتلا به کرونا، هم اکنون شهروندان می توانند به صورت آنلاین نوبت معاینه فنی دریافت کنند و در روز و ساعت مشخص شده به سه مرکز معاینه فنی جی، ارغوانیه و شفق که امکان نوبت گیری آنلاین وجود دارد مراجعه کنند.

خادمی با بیان اینکه نظارت بر مراکز معاینه فنی خودرو بر عهده ستادهای معاینه فنی همان شهر است، تصریح کرد: اعضای ستاد معاینه فنی شامل رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان، رئیس پلیس راهور شهرستان، رئیس ستاد معاینه فنی خودروهای شهرداری و معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری اصفهان است که کارگروهی برای نظارت بر مراکز معاینه فنی تشکیل می دهند.

وی به بازدیدهای مستمر از عملکرد مراکز معاینه فنی در شهر اشاره و خاطرنشان کرد: با نظارت تصویری بر مراکز و بازدیدهای سرزده و حضوری، مراکز معاینه فنی به طور کامل تحت نظارت هستند. ضمن اینکه اگر شهروندان تخلف و شکایتی داشته باشند می توانند با تلفن پاسخگویی به شکایات که در هر مرکز وجود دارد تماس بگیرند و تخلف های احتمالی را گزارش دهند و ما نیز به شدت برخورد می کنیم.

مدیر فنی مراکز معاینه فنی شهرداری اصفهان به شهروندان توصیه کرد اعتبار معاینه فنی خودروهای خود را چک کنند و گفت: اگر اعتبار معاینه فنی خودرو گذشته باشد دوربین های سطح شهر به صورت روزانه اعمال قانون می کنند و شهروندان مشمول جریمه می شوند.

وی همچنین از شهروندان خواست قبل از اینکه مراکز معاینه فنی با هشدارهای پلیس راهور شلوغ شود مراجعه و در حداقل زمان ممکن معاینه فنی خودروهای خود انجام دهند، چون در روزهای سرد پاییز و زمستان با وارونگی و آلودگی هوا مواجه هستیم که همه مسئول هستیم و باید به کاهش آلودگی هوای شهر کمک کنیم.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس