روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ May 27 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

سفر دو روزه سفیر بولیوی به اصفهان

  • کد خبر 15766
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۰۸/۲۶

رومینا راموس، سفیر بولیوی در ایران در سفر دو روزه به اصفهان در دیدار با استاندار، برگسترش تبادلات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مشترک تاکید کرد.

دکتر سید رضا مرتضوی در دیدار با رومینا راموس سفیر بولیوی در ایران با اشاره به ظرفیت‌های ویژه استان اصفهان در بخش‌های گردشگری، صنعتی ، دانشگاهی و فرهنگی خاطرنشان کرد: اصفهان ، جهان‌شهری است با سابقه تمدنی ژرف که همواره در طول تاریخ به مدد مردمان سختکوش و صاحبان کرامت، اندیشه، خردمندان، دلاوران و استعداد‌های ذاتی بی بدیلش به خود بالیده و می‌بالد.
استاندار اصفهان افزود: در ایران به ویژه در اصفهان که پایتخت فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی است نام کشور بولیوی با نام “سیمون بولیوار” رهبر انقلابی و شهیر درهم تنیده شده است.
وی گفت: به روابط گسترده با کشور‌های عضو جنبش عدم تعهد امیدواریم و با توجه به ارتباط گسترده بین هیات‌های دیپلماتیک کشور‌های ایران و بولیوی بی‌شک در آینده شاهد رویداد‌های مهم و خوبی برای هر دو ملت خواهیم بود.
مرتضوی با اشاره به اینکه رومینا راموس بهمن سال گذشته برای بار دوم به عنوان سفیر بولیوی در ایران انتخاب شده تصریح کرد: سفیر بولیوی در سفر دو روزه به اصفهان آمده تا با تعامل و شناخت‌های ایجاد شده بین دو کشور، شرایط اجرایی شدن تفاهم نامه‌های امضا شده در حوزه تجاری، سیاسی و فرهنگی را فراهم کند.
رومینا راموس سفیر بولیوی نیز در این دیدار با تاکید بر فراهم کردن بستر توسعه روابط بین دو کشور گفت: با گسترش روابط دو کشور به ویژه مبادلات تجاری و اقتصادی، زمینه گسترش روابط دو جانبه بین کشور‌های ایران و بولیوی بسیار قوی‌تر خواهد شد.

منبع: صدا و سیما

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس