روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۴۰۰ October 28 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره آموزش و پرورش اصفهان خبر داد؛

روند واکسیناسیون دانش‌آموزان تندتر می‌شود/تزریق۲۳۱ هزار دوز واکسن

  • کد خبر 15588
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۰۷/۲۱

اصفهان- معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان از عدم اجباری بودن واکسیناسیون دانش آموزان خبر دادو گفت:تاکنون ۲۳۱ هزار دانش آموز اصفهانی واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

آذر کیوان امیرپور  در خصوص روند واکسیناسیون دانش آموزان اظهار داشت: واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال در سطح استان اصفهان در حال انجام است و تا روز گذشته از حدود ۴۸۸ هزار دانش آموز اصفهانی ۲۳۱ هزار نفر واکسن زده‌اند که امیدواریم این امر طی چند روز آینده جدی تر شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دوز اول واکسن سینوفارم چینی به دانش آموزان تزریق می‌شود، افزود: علی رغم برخی شایعات واکسن تزریقی فعلی به دانش آموزان همان واکسن تزریق عمومی است؛ همچنین برای دانش آموزان شش تا ۱۲ سال فعلاً مسئله‌ای مطرح نبوده و تصمیم نهایی به تصمیم وزارت بهداشت و مطالعات جهانی بستگی دارد.

واکسن همچنان اجباری نیست

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با تاکید بر اینکه تزریق واکسن برای دانش آموزان اجباری نیست، ادامه داد: اگر مدارس حضوری شود واکسیناسیون دانش آموز بحث مهمی است و اگر دانش آموزی تمایل به تزریق واکسن نداشته باشد باید به طور مرتب و بر اساس گمانه زنی‌ها هر ماه یکبار تست پی سی آر بدهد.

وی با بیان اینکه بازگشایی مدارس دو هفته بعد از تزریق دوز دوم دانش آموزان انجام می‌شود، تصریح کرد: واکسیناسیون این قشر از ابتدای مهرماه آغاز شده و در انتهای مهر تزریق دوز دوم انجام می‌شود و دو فهته بعد از آن یعنی از ۱۵ آبان ماه مدارس به سمت بازگشایی حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رعایت فاصله ۱.۵ متری و تهویه مناسب هوا می‌رود.

پیش بینی واکسیناسیون ۸۰ درصدی

امیرپور خاطرنشان کرد: وقتی مدارس حضوری شود دانش آموزان با تعداد محدود و فقط برای دروس خاص مثل ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست در مدرسه حاضر می‌شوند و بازگشایی حضوری به طور کامل انجام نخواهد شد.

وی در خصوص پیش بینی آموزش و پرورش از روند واکسیناسیون دانش آموزان تاکید کرد: بیش از ۹۰ درصد معلمان در جریان روند واکسیناسیون قرار گرفتند و واکسن دریافت کردند که پیشش بینی ما برای دانش آموزان بالای ۸۰ درصد است، همچنین واکسن سایر ویروس‌ها نیز برای جامعه‌های دانش آموزی بدون کمبود در حال انجام است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: امیدواریم اولیا ه سیستم وزارت بهداشت اعتماد کنند و واکسیناسیون را جدی بگیرند، در تاریخ نیز همواره از این مخالف‌ها با واکسن‌ها وجود داشته اما همه بیهوده بوده است.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس