روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۴۰۰ October 28 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

آیا کودکان کمتر از ۱۲ سال باید واکسن کرونا را دریافت کنند؟

  • کد خبر 15502
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۰۶/۲۲

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) اعلام کرده است که در حال حاضر کودکان زیر ۱۲ سال نباید واکسن کرونا را دریافت کنند.

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) طی بیانیه‌ای اعلام کرده است تا زمانی که سازمان‌های بهداشتی مربوطه واکسن‌های مربوط به کودکان کمتر از ۱۲ سال را تأیید نکرده است، این گروه از افراد نباید واکسن را دریافت کنند. انتظار می‌رود که واکسن برای کودکان در ماه‌های آینده مورد تأیید قرار بگیرد، اما هنوز زمان دقیق آن مشخص نشده است.

به گفته محققان، گروه‌های سنی مختلف به دوزهای متفاوت واکسن کرونا نیاز دارند. به نظر می‌رسد که آزمایشات بالینی مربوط به واکسن‌های کودکان زیر ۱۲ سال همانند آزمایشات انجام شده برای واکسن‌های بزرگسالان نیست. پژوهشگران در حال بررسی این موضوع هستند که آیا کودکان به دوزهای متفاوت واکسن کرونا نیاز دارند یا خیر؟

با توجه به شیوع گسترده گونه دلتا ویروس کرونا لازم است سرعت واکسیناسیون افراد افزایش پیدا کند، بنابراین لازم است فرآیند واکسیناسیون کودکان کمتر از ۱۲ سال هر چه سریع‌تر آغاز شود. با وجود این که پیش از این اعلام شده بود که کودکان معمولاً کرونای بدون علامت یا خفیف را تجربه می‌کنند، شیوع گونه دلتا ویروس کرونا باعث شد تعداد زیادی از کودکان به دلیل مبتلا شدن به بیماری کووید -۱۹ در بیمارستان بستری شوند.

مجوز تزریق واکسن فایزر برای کودکان بین ۱۲ تا ۱۵ سال در ماه مه تأیید شد، واکسن‌های مدرنا و جانسون اند جانسون نیز به افراد ۱۸ سال به بالا تزریق می‌شود. محققان در حال بررسی تأثیر این واکسن‌ها بر کودکان کم سن‌تر هستند.

منبع: ایمنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس