روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ August 12 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

۳۶۴ تن از نیروهای اورژانس اصفهان به کرونا مبتلا شدند

  • کد خبر 15429
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۰۶/۰۹

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: از اسفند ۹۸ تاکنون ۳۶۴ تن از کارکنان فوریت‌های پزشکی استان اصفهان در جریان انجام ماموریت‌های خود به کرونا مبتلا شدند.

غفور راستین روز سه شنبه افزود: غلامرضا شامگانی یکی از این نیروهای اورژانس اصفهان به سبب ابتلا به کرونا به  درجه رفیع شهادت نایل شد و در زمره شهدای مدافع سلامت قرار گرفت.

وی افزود: از زمان آغاز شیوع کرونا تا پایان مردادماه امسال اورژانس ۱۱۵ اصفهان به ۲۶ هزار و ۹۸۴ بیمار مشکوک به کرونا امدادرسانی کرد که حدود هفت درصد از کل ماموریت‌های اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان را شامل می‌شود.

راستین افزود: تکنسین‌های اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان از این تعداد، ۲۵ هزار و ۲۶۳ نفر از بیماران مشکوک به کرونا را پس از ارائه خدمات اورژانسی به مراکز درمانی منتقل کردند.

وی اظهار کرد: براساس آخرین آمار، تعداد ماموریت‌های کرونایی اورژانس ۱۱۵ اصفهان روزانه به طور میانگین۷۰ مورد بوده است.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: با همه‌گیری ویروس کرونا در اصفهان تعداد تماس‌های برقرار شده با اتاق فرمان ۱۱۵ این استان در مقایسه با مدت مشابه پیش از شیوع بیماری کرونا حدود ۱۵ درصد افزایش یافته است.

راستین از شهروندان خواست تا علاوه بر رعایت نکات بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا برای مشاوره کرونا با شماره‌های ۴۰۳۰ و ۳۱۱۳ تماس بگیرند.

منبع: ایرنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس