روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۴۰۰ October 28 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

هوای اصفهان بر مدار زرد و سالم قرار گرفت

  • کد خبر 15353
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۰۵/۲۳

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان با قرار گرفتن روی شاخص ۹۵ در وضعیت زرد و سالم است.

کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۸ صبح امروز _شنبه ۲۳ مردادماه _ با قرار گرفتن روی شاخص ۹۵ در وضعیت زرد و سالم ثبت شده است.

روز گذشته نیز میانگین شاخص کیفی هوا در این شهر با قرار گرفتن روی شاخص ۱۳۴ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده بود.

دستگاه سنجش کیفیت هوای کلانشهر اصفهان اکنون در خیابان پروین و خرازی فعال نیست و دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه احمدآباد نیز فعال نیست.

کیفیت هوا در ایستگاه استانداری و رودکی به ترتیب فعال نیست و بر روی شاخص ۱۰۰ و در وضعیت سالم است و دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه باهنر بر روی شاخص ۱۰۱ و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

در حال حاضر تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، شاهین‌شهر و سجزی است و شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر با قرار گرفتن روی عدد ۷۳ و ۷۹ در وضعیت سالم ثبت شده است و شاخص کیفی هوای مبارکه روی عدد ۸۲ و در وضعیت سالم قرار دارد.

همچنین شاخص کیفی هوا در محدوده فرشادی و رهنان بر روی شاخص ۹۵ و ۸۳ در وضعیت سالم است و اکنون دستگاه شاخص کیفی هوا در ایستگاه میدان انقلاب ۱۰۵ و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.


منبع: ایمنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس