روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ July 01 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

فعالیت رسمی رشته پاورلیفتینگ بانوان در اصفهان آغاز می‌شود

  • کد خبر 15346
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۰۵/۲۰

نایب رییس هیات بدنسازی و پرورش اندام اصفهان گفت: فعالیت رسمی رشته پاورلیفتینگ بانوان با برگزاری دوره‌‎های داوری در اصفهان آغاز می‌شود.

مریم گُلی باغ افزود: از آنجایی که مجوز فعالیت این رشته صادر شده است پس از برنامه ریزی‌های لازم قادر خواهیم بود این رشته را به‌صورت رسمی راه اندازی و برای جذب علاقه‌مندان اقدام کنیم.

وی با اشاره به اینکه این رشته طرفداران به نسبت زیادی دارد ادامه داد: پیش‌تر ورزش مذکور به‌صورت غیررسمی و یا با فعالیت در هیات وزنه برداری انجام می شد اما با موافقت فدراسیون، ورزشکاران می‌توانند در زیر مجموعه بدنسازی و پرورش اندام به پاورلیفتینگ بپردازند.

نایب رییس هیات بدنسازی و پرورش اندام اصفهان با اشاره اینکه کمیته رشته فیتنس بانوان نیز در این خطه فعال شده است خاطرنشان کرد: به دنبال آن تیم اصفهان شکل گرفت و برای حضور در مسابقات کشوری آماده اعزام بود اما رقابت‌ها لغو شد.

گُلی باغ تشکیل کمیته‌ها در زیر مجموعه هیات را برای فعالیت تخصصی رشته‌ها، مفید و موثر دانست و گفت: استعدادیابی نیز از دیگه مقوله‌هایی است که در قالب کمیته‌ها بهتر و فراگیرتر انجام می‌شود.

وی با اشاره به رشته مچ اندازی بانوان تصریح کرد: برای این ورزش جذاب قصد داریم باشگاه‌های اختصاصی در سطح استان فعال کنیم تا شمار بیشتری از مردم به آن گرایش پیدا کنند.

استان اصفهان با جمعیت بیش از پنج میلیون نفر دارای ۲۴ شهرستان، حدود ۳۷۵ هزار ورزشکار سازمان یافته و بالغ بر یک هزار و ۷۰۰ باشگاه ورزشی است.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس