روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

یکشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۰ September 26 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

اعلام شرایط و جزئیات وام نوسازی بافت فرسوده در استان اصفهان

  • کد خبر 15281
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۰۵/۰۵

تسهیلات نوسازی مسکن در بافت فرسوده برای اشخاص حقیقی در کلان شهر اصفهان به ازای هر واحد ۲۰۰ میلیون تومان و در شهرستان‌ها ۱۴۰ میلیون تومان است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: ساکنان در بافت فرسوده شهری که بخواهند برای نوسازی مسکن خود در کلانشهر اصفهان اقدام کنند می‌توانند علاوه بر تسهیلات از محل قرارداد عاملیت ۵۰ میلیون تومانی با نرخ ۹ درصد، ۳۰ میلیون تومان از محل منابع بدون سپرده با نرخ ۱۸ درصد و ۱۲۰ میلیون تومان اوراق ممتاز با نرخ سود ۱۶ درصد استفاده کنند.
امیر زاغیان با بیان اینکه تسهیلات نوسازی مسکن در بافت فرسوده برای اشخاص حقیقی در کلان شهر اصفهان به ازای هر واحد ۲۰۰ میلیون تومان است گفت: این وام برای ساکنان در بافت فرسوده شهرستان‌ها ۱۴۰ میلیون تومان است که شامل تسهیلات از محل قرارداد عاملیت به مبلغ ۴۰میلیون تومان با نرخ ۹ درصد، ۵۰ میلیون تومان از محل منابع بدون سپرده با نرخ ۱۸ درصد و ۵۰ میلیون تومان اوراق ممتاز با نرخ ۱۶ درصد است.
وی با اشاره به اینکه سقف تسهیلات اعطایی به سازندگان حرفه‌ای برای نوسازی مسکن در بافت‌فرسوده به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است افزود: سازندگان حرفه‌ای که بخواهند با استفاده از فناوری‌های نوین برای ساخت واحد مسکونی در مناطق بافت فرسوده کلانشهر اصفهان اقدام کنند می‌توانند ۱۲۰ میلیون تومان تسهیلات بافت فرسوده با نرخ ۹ درصد، از محل منابع بدون سپرده هم تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان با نرخ ۱۸ درصد و ۸۰ میلیون تومان از محل اوراق ممتاز با نرخ ۱۶ درصد استفاده کنند.
وی گفت: متقاضیان برای بهره‌مندی از این تسهیلات می‌توانند با مراجعه به سامانه تسهیلات بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری به نشانی اینترنتی http://facility.udrc.ir اقدام به ثبت‌نام کنند.
معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: متقاضیان لازم است برای اطمینان از قرار داشتن ملک مورد نظر در محدوده بافت فرسوده از قسمت «استعلام موقعیت ملک در بافت فرسوده» با استفاده از کد جام (کد نوزده رقمی مندرج در سند‌های تک‌برگی) و یا کد پستی اجرا کنند.

منبع: صدا و سیما

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس